Nowy Batman coraz bliżej. Twórcy zapowiadają grę łamigłówkami

Nowy Batman coraz bliżej. Twórcy zapowiadają grę łamigłówkami

Nowy Batman coraz bliżej. Twórcy zapowiadają grę łamigłówkami
19.08.2020 08:56, aktualizacja: 19.08.2020 09:22

Bardzo ciekawy sposób na promocję i przy okazji przypomnienie, że praca "najlepszego detektywa świata" nie należy do najłatwiejszych.

Warner Bros. Games Montreal postanowiło zabawić się z graczami, którzy wyczekują nowych informacji dotyczących "Batman: Gotham Knights". O grze nadal nie wiadomo zbyt wiele, ale jak przystało na produkcję o "najlepszym detektywie świata" twórcy rozrzucają po sieci różne tropy, składające się na wieloczęściową zagadkę.

Zabawa zaczęła się już przed rokiem, kiedy na oficjalnym twitterze Warner Bros. Games Montreal pojawiło się coś takiego.

Według niezawodnych internautów loga nawiązują do komiksowego Trybunału Sów, z którym miałby zmierzyć się Batman. Kolejne zagadkowe logo zostało opublikowane w styczniu 2020 r.

Powyższe logo składa się na symbol policji Gotham City. Kolejną podpowiedzią był natomiast krótki, niepozorny klip.

W jego 13 sekundzie, dosłownie na chwilę, pojawia się kolejne logo, ponownie wskazujące na Trybunał Sów. Co ciekawe, w powyższym wpisie został oznaczony tajemniczy profil r3dakt3d. Fani byli pewni, że na tym etapie twórcy zaprezentują w końcu pełnoprawny zwiastun. Zamiast tego otrzymali kolejny trop.

Tym razem ślad pojawił się na wspomnianym zagadkowym profilu. Okazuje się, że jest ono w jakiś sposób powiązane z internetowym wydarzeniem DC FanDome, którego start zaplanowano na 22 sierpnia. Z odpowiedzią błyskawicznie przyszli internauci. Wpisali kod "761" na stronie internetowej www.r3dakt3d.com. Efekt?

Holograficzna mapa, znacznik oraz napis "jeden krok bliżej".

Obraz

Za numerologię wzięli się dziennikarze IGN, słusznie skupiając się na liczbie 761. Z ich śledztwa wynika, że może ona stanowić fragment kodu kreskowego 359 zeszytu Detective Comics. Co w nim specjalnego? Debiut zalicza w nim Barbara Gordon, córka słynnego komisarza policji, w roli Batgirl.

Na tym nie koniec rewelacji. W kodzie strony zaczął grzebać jeden z internautów i natknął się na określenie "Face Two Face", co ma z kolei sugerować pojawienie się jednego z ikonicznych wrogów Batmana w grze.

W sieci można też znaleźć fanowski zbiór wszystkich logotypów, które wskazują na zawartość gry.

Obraz

Idąc tym tropem w grze pojawi się Batman, Batwoman, Nightwing oraz Robin, którzy zmierzą się z Trybunałem Sów i Ligą Zabójców. Na grafice pojawia się również logo policji Gotham.

Na tym wysyp zagadek raczej się nie skończy. Wszystko stanie się nieco bardziej jasne 22 sierpnia, kiedy DC oraz Warner Bros. zaplanowało wirtualne wydarzenie DC Fandome.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)