Nowe informacje o ataku na CD Projekt. Zagrożonych może być więcej!

Nowe informacje o ataku na CD Projekt. Zagrożonych może być więcej!

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
10.06.2021 21:47

CD Projekt informuje o kolejnych konsekwencjach ataku hakerskiego z początku tego roku.

Na początku lutego nieznani włamywacze zyskali dostęp do wewnętrznych serwerów CD Projektu. W wyniku ataku pozyskany i później publicznie udostępniony został m.in. kod źródłowy "Wiedźmina 3" i "Cyberpunka 2077". Już wtedy wiedzieliśmy też, że może być to jedynie wierzchołek góry lodowej tego, co udało się wykraść hakerom. Teraz dowiadujemy się więcej na ten temat.

Jak podał CD Projekt w oficjalnej informacji dla inwestorów, aktualnie w sieci rozpowszechniane są również niezwiązane bezpośrednio z grami informacje, pozyskane w wyniku włamania. Wśród nich również dane osobowe obecnych oraz byłych pracowników i współpracowników firmy. Nie wiadomo, na ile mogą być one zmanipulowane lub zmodyfikowane.

Obecnie współpracujemy z rozbudowaną siecią służb i organów ścigania, w tym Komendą Główną Policji. Skontaktowaliśmy się również z Interpolem i Europolem, a także zaktualizowaliśmy informacje przekazywane Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) w lutym tego roku.

Można przeczytać w oświadczeniu. Jednocześnie CD Projekt informuje o wprowadzeniu szeregu działań i nowych praktyk, mających ustrzec firmę od podobnych problemów w przyszłości.

Mając to wszystko na uwadze, pragniemy oświadczyć, że — niezależnie od autentyczności danych będących w obiegu — zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ochronić prywatność naszych pracowników, jak również wszystkich zaangażowanych stron. Jesteśmy w pełni gotowi do podjęcia działań przeciwko podmiotom rozpowszechniającym skradzione dane.

Czytamy również we wiadomości.

Dowody na kolejne problemy w CD Projekcie z pewnością nie wpłyną pozytywnie na kurs akcji firmy. Aktualnie wynosi on 174 złote - czasy, gdy za akcję firmy płacono nawet 443 złote (jeszcze w grudniu zeszłego roku!) wydają się niezwykle odległe, a kolejne informacje z niej przychodzące nie napawają optymizmem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)