Nowa galeria i garść szczegółów o Avatarze

Nowa galeria i garść szczegółów o Avatarze
01.10.2009 18:31
Nowa galeria i garść szczegółów o Avatarze
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W rozwinięciu znajdziecie garść nowych obrazków z Avatara, jak również informacja prasowa o samej grze - jej fabule, powiązaniu z filmem i postaciach.

Nasze wrażenia z pokazu możecie znaleźć tutaj.

Czy fabuła gry jest powiązana z filmową?

Gra i film to dwie osobne opowieści, dwie różne przygody. Fabuła gry rozgrywa się na dwa lata przed historią opowiedzianą w filmie, a akcja toczy się w innej części księżyca Pandora. Naszym celem było rozwinięcie świata, który wymyślił James Cameron. Nie zamierzaliśmy przetwarzać fabuły filmu na język gry. Zamiast tego wybraliśmy drogę, dzięki której fani lepiej poznają piękno tego świata i istotę konfliktu narastającego pomiędzy korporacją RDA ?i Na'vi.

O czym opowiada gra?

W tej nextgenowej odsłonie wcielmy się w Abla Rydera, specjalistę od sygnałów i transmisji, którego sprowadzono z Ziemi, aby pomógł ekipie RDA odnaleźć święte miejsca na Pandorze. Jeśli uda im się przejąć kontrolę nad planetą, zdołają ją ocalić przed Na'vi. Tym samym ludzie z RDA będą mogli kontynuować eksploatację kopalnych bogactw, których tak desperacko brakuje na Ziemi. Na'vi odczytują jednak zamiary przeciwników i uruchamiają własny plan, aby odnaleźć święte miejsce. Wkrótce gracz staje przed wyborem: pomóc Na'vi ochronić ich sposób życia, czy dołączyć do RDA.

Kim są główni bohaterowie gry?

  • Gracz wciela się w postać Abla Rydera, specjalisty od szyfrów  i transmisji, którego sprowadzono z Ziemi, aby pomógł RDA odnaleźć święte miejsca pozostawione na Pandorze.
  • Kendra Midori jest głównym łącznikiem pomiędzy głównym bohaterem a RDA. Kendra wierzy w dobre intencje RDA i niechętnie dopuszcza do siebie myśl o nieuniknionej wojnie pomiędzy Na'vi i RDA.
  • Komandor Falco odpowiada w RDA za bezpieczeństwo. Na'vi są dla niego niczym wirus, który należy usunąć z drogi RDA.
  • Dr. Harper dowodzi RDA-owskim programem Avatar. W ciągu wielu lat spędzonych na Pandorze, zdążył się zaprzyjaźnić z wieloma przedstawicielami Na'vi. Harper rozumie ich styl życia i dostrzega, niszczycielski wpływ działań RDA.
  • Tan Jala - wojownik Na'vi, który dąży do zawarcia pokoju z RDA. Głęboko wierzy w siłę dialogu.
  • Beyda'amo - należy do wojowników Na'vi i jest przekonany, że pomiędzy Na'vi i RDA nie istnieje szansa na porozumienie. Dąży do usunięcia RDA z Pandory.
  • Tsahik Sänume jest jednym z wodzów klanu Na'vi Tipani.  W osobie Abla Rydera widzi szansę na powstrzymanie ataku RDA.

Czy w grze przewijają się postacie znane z filmu?

  • Grace Augustine (Sigourney Weaver) to pierwsza postać, którą spotyka użytkownik gry. Grace należy do programu Avatar i przypisuje gracza do zespołu Dr. Harpera. Postać Grace towarzyszy użytkownikowi w wielu momentach gry.
  • Trudy Chacon (Michele Rodriguez) przez większość gry pilotuje śmigłowiec, walcząc po stronie RDA.
  • Komandor Quaritch (Steven Lang) jest jednym z dowódców RDA. To on wyznacza graczowi główne misje.

Co jeszcze charakteryzuje grę?

Gra kieruje użytkownika ku dobremu działaniu. Jednak to od gracz sam musi odpowiedzieć na pytanie: po której stronie leży dobro? Twórcy gry nie dają odpowiedzi. Zależy ona od osobowości gracza, od tego, jak lubi rozgrywać misje i jak postrzega przedstawiony w fabule konflikt. Umysł i serce gracza decyduje, jakie działanie jest słuszne.

327014858665908266
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)