Notch, twórca Minecrafta, nie jest już zaangażowany w finansowanie Psychonauts 2

Notch, twórca Minecrafta, nie jest już zaangażowany w finansowanie Psychonauts 2

Notch, twórca Minecrafta, nie jest już zaangażowany w finansowanie Psychonauts 2
marcindmjqtx
06.02.2013 11:54, aktualizacja: 05.01.2016 16:22

Szanse na sequel kultowej platformówki studia Double Fine znowu maleją prawie do zera...

Prawie dokładnie rok temu w Internecie rozpętała się burza. Markus "Notch" Persson, twórca Minecrafta, napisał na Twitterze do Tima Schafera z Double Fine i zaproponował, by "razem zrobili Psychonauts 2". Sprawa rozwijała się dynamicznie, Notch wydawał się zainteresowany sfinansowaniem drugiej części słynnej platformówki, ale ostatecznie wszystko przycichło. Zresztą, studio Schafera chwilę potem wstrząsnęło światem gier w inny sposób, ogłaszając swój nowy projekt na Kickstarterze i zaczynając modę na ten sposób zdobywania pieniędzy.

A co z Psychonauts 2? Dziś wiemy już na pewno: Notch wycofał się z tego projektu. Przyznał się do tego w wątku na reddicie, w którym dyskutowano o wiadomości dotyczącej wysokości jego rocznych zarobków (ponad 100 milionów dolarów):

Jakimś cudem naiwnie sądziłem, że "parę milionów" oznacza dwa miliony. Byłem przekonany, że Psychonauts 2 zarobi tyle pieniędzy i zwróci się. Okazało się, że potrzeba 18 milionów, haha. Nie mam w tej chwili czasu na to, by chociaż spróbować zdobyć wiedzę potrzebną do zawarcia umowy na 18 milionów dolarów. (...) Do tej pory zainwestowałem prywatnie w jedną grę, to 100 tysięcy dolarów, i to, szczerze mówiąc, oznacza o wiele więcej roboty, niż się spodziewałem. Tim Schafer, szef studia Double Fine, potwierdził wycofanie się Notcha z finansowania platformówki. "To prawda - sądzę, że Markus dostał zawału, kiedy powiedziałem mu, ile pieniędzy potrzeba na Psychonauts 2", powiedział. Dodał jednak, że ciągle ma nadzieję, iż ten tytuł kiedyś ostatecznie powstanie.

I my też mamy taką nadzieję. Od wielu, wielu już lat...

[za VB]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)