Nintendo się nie cacka. Zawrotna kara za wyciek

Sprawa sięga 2019 r. kiedy do sieci trafiły obrazy z gier Pokemon Sword i Pokemon Shield. Sprawa trafiła do sądu.

Otwarcie Super Nintendo World
Otwarcie Super Nintendo World
Źródło zdjęć: © Bloomberg via Getty Images | Bloomberg

Winnym okazało się dwóch mężczyzn: David Maisonave oraz Bryan Cruz. Jeden z nich pracował w firmie, która zajmowała się drukiem instrukcji do gier Pokemon SwordPokemon Shield. Wpadł przy tym na pomysł, że zrobić zdjęcia przygotowywanych materiałów. Drugi udostępnił je na Discordzie. A stamtąd wyciek momentalnie rozszedł się po całym świecie.

Nintendo oraz podległa jej firma The Pokemon Company, postanowiły jak najszybciej wytropić źródło wycieku i zaciągnąć przed sąd. Sprawa trafiła do Seattle. Tamtejszy sąd przyznał rację Nintendo i nałożył na każdego z pozwanych 150 tys. dolarów (czyli ponad pół miliona zł) grzywny, które mają pokryć koszty sądowe i odszkodowania dla obu firm.

Ale nie tylko oni dopuścili się wycieku. Kolejną osobą był redaktor portugalskiej strony FNintendo. W tym przypadku kara była nieco łagodniejsza. Nintendo ogłosiło, że nie będzie więcej współpracować ze stroną.

Warto dodać, że Pokemon Sword & Shield to jeden z najbardziej dochodowych hitów Nintendo. Gra do marca 2021 r. sprzedała się w nakładzie przekraczającym 21 milionów egzemplarzy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.