Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności

Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności
22.11.2019 13:00
Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Mimo narzekań, gra sprzedaje się świetnie.

Premiera nowych Pokemonów to zawsze wielka gratka dla fanów marki, którzy z utęsknieniem chcą powrócić do bajkowego świata kieszonkowych stworków. Sword/Shield, najnowsza odsłona serii, choć krytykowana przez fanów za brak części Pokemonów, zastój graficzny czy praktycznie brak jakiejkolwiek fabuły, to i tak odniosła gigantyczny sukces.

W ciągu trzech dni od premiery, pudełka ze Sword/Shield trafiły do około 1,36 miliona graczy i to tylko w samej Japonii. Mowa o zarówno o pojedynczych egzemplarzach, jak i dwupakach zawierających obie wersje gry, które trafiły do graczy. Według danych magazynu japońskiego Famitsu (tłumaczone przez Gamitsu) nowe Pokemony pobiły tym samym rekord Super Smash Bros. Ultimate (1,23 miliona) i stały się najlepiej sprzedającą się grą na Switchu w tygodniu premiery.

325345160265545692

Warto też wspomnieć, że sama konsola również zaliczyła wzrost zainteresowania - w zeszłym tygodniu w Japonii sprzedano około 180 tysięcy nowych konsolek Nintendo. Tym samym Nintendo Switch trafiło do 10 milionów graczy na rodzimym rynku.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)