Niewidomi też mogą grać w gry. Oto specjalny dodatek do Hearthstone

Niewidomi też mogą grać w gry. Oto specjalny dodatek do Hearthstone

Niewidomi też mogą grać w gry. Oto specjalny dodatek do Hearthstone
Źródło zdjęć: © Hearthstone
Konrad Siwik
10.08.2021 12:42

Guide Dev stworzył modyfikację ułatwiającą dostęp do Hearthstone, dzięki czemu osoby niewidome i niedowidzące mogą grać w tę grę. Jest to świetny i godny polecenia projekt, nawet jeśli pochodzi od społeczności, a nie od deweloperów.

"Po zapoznaniu się z wieloma wyzwaniami, z jakimi borykają się osoby niewidome, postanowiłem codziennie wygospodarować trochę czasu na pracę nad tworzeniem modów do istniejących już i popularnych gier, w które można by grać samodzielnie z pomocą czytników dźwięku lub ekranu" – wyjaśnia Guide Dev, dodając, że jego pierwszym projektem jest właśnie Hearthstone Access: mod do gry Hearthstone, który umożliwia korzystanie z Hearthstone osobom niewidomym i niedowidzącym.

Wątek Guide Dev na reddicie ogłaszający projekt pojawił się półtora tygodnia po tym, jak użytkownik Stirlock zapytał, czy w Hearthstone może grać ktoś niewidomy. Jego kolega Superblindman stremujący na Twitchu, wypróbował dodatek podczas wydarzenia z okazji trzeciej rocznicy od rozpoczęcia swojej internetowej działalności.

Mod implementuje do gry własny niestandardowy kod, który działa wewnątrz niej. Po dodaniu łatki wystarczy zwyczajnie uruchomić grę i można już korzystać ze skrótów klawiszowych do poruszania się po grze. Więcej informacji na temat dodatku znajduje się na oficjalnej stronie, która zawiera odnośniki do skrótów klawiszowych.

Co prawda dodatek nie jest jeszcze kompletny – obsługuje jedynie samouczek i gry treningowe – natomiast Guide Dev zapewnia, że chce dodać więcej rozwiązań przyjaznych osobom niewidomym do gry, w tym tworzenie własnych talii, mecze gracz kontra gracz oraz wsparcie dla przygód solo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)