Niepokoje w Ubisofcie trwają. Odchodzi kolejny twórca

Niepokoje w Ubisofcie trwają. Odchodzi kolejny twórca
27.07.2020 21:04
Niepokoje w Ubisofcie trwają. Odchodzi kolejny twórca

I choć zapewnia, że nie ma to związku z trzęsieniem ziemi w firmie, jakoś trudno nam w to uwierzyć.

Z kanadyjskiego oddziału Ubisoft odeszła Andree Cossette, dyrektorka zarządzająca oddziałem w Quebec. Kierowała studiem od 22 lat, na swoim koncie ma m.in. "Assassin's Creed: Odyssey", ostatnio pracowała również nad niewydanym jeszcze "Gods & Monsters".

Cossette o swoim odejściu poinformowała na LikedIn, gdzie napisała, że jej decyzja "jest wynikiem długiej refleksji i nie ma związku z obecną sytuacją w grupie Ubisoft". Była już pracownica giganta nawiązuje do skandalu i zarzutami wobec grupy "nietykalnych" w firmie, którzy mieli dopuścić się licznych nadużyć, molestowania seksualnego, biznesowych spotkań w klubach ze striptizem, upijania pracowników czy podawania im ciasteczek z marihuaną.

Słowa Cossette podtrzymuje również samo Ubisoft, które w oficjalnym oświadczeniu pisze:

"Odejście było jej osobistą, starannie przemyślaną decyzją. Nie jest w żaden sposób powiązana z zarzutami o niewłaściwe zachowanie niektórych pracowników. Przez ostatnie 22 lata była filarem w kanadyjskim oddziale Ubisoftu: najpierw w Montrealu, potem w Quebecu. Chcielibyśmy podziękować jej za zaangażowanie i wkład w rozwój firmy. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w jej przyszłych przedsięwzięciach".

Cossette nie zdradza swoich dalszych planów. Przed rokiem udzieliła natomiast wywiadu, który został opublikowany na blogu kanadyjskiego oddziału Ubisoftu.

- Co to znaczy być kobietą w branży gier wideo w 2019 roku? Andree Cossette: Mogę mówić jedynie o sobie i swoim doświadczeniu w Ubisoft Québec. Oznacza bycie otoczoną i wspieraną przez mężczyzn, którzy chcą, aby coś się zmieniło. Mężczyzn, którzy chcą większej różnorodności, która wzbogaca proces twórczy, wnosząc różne perspektywy i nowe doświadczenia. A ostatecznie może tylko ulepszyć nasze gry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)