Niecodzienna sytuacja. Dwie gry nominowane do Fryderyków

"This is the Zodiac Speaking" oraz "Vampire: The Masquerade – Shadows of New York" powalczą między sobą i pozostałymi nominowanymi o tytuł najlepszej ścieżki dźwiękowej minonego roku.

Fryderyki
Fryderyki

19.03.2021 07:35

Informacja z gatunku pozytywnych zaskoczeń. Polska Akademia Fonograficzna ogłosiła w czwartek nominacje do Fryderyków. Po przekopaniu się przez przepastną liczbę kategorii natrafimy na jedną, która uwzględniła nie jedną, a aż dwie gry wideo.

Mowa o nagrodzie za album roku: muzyka filmowa, teatralna, ilustracyjna. Wśród nominowanych ścieżek dźwiękowych znalazły się "This is the Zodiac Speaking" oraz "Vampire: The Masquerade – Shadows of New York".

Pełna lista nominacji prezentuje się następująco:

  • A_GIM – This is the Zodiac Speaking (The Original Game Soundtrack)
  • Atanas Valkov – Król
  • Jerzy Wasowski / Antoni Marianowicz / Ryszard Marek Groński – Machiavell
  • iŁukasz Targosz – Wataha (muzyka do filmu)
  • Resina – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York Soundtrack

Autorem pierwszej z nich jest A_GIM, czyli Agim Dzeljilji, weterana polskiej elektronicznej, lider wrocławskiej formacji ÖSZIBARACK.

Za drugą odpowiada Resina, czyli Karolina Rec, wiolonczelistka, kompozytorka i aranżerka. Obie ścieżki dźwiękowe można znaleźć m.in. na Spotify.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.