Nie ma DRM? No to nie będzie DLC. Autorzy Armello ogłosili, że gra kupiona na GOG będzie od teraz tą gorszą

Nie ma DRM? No to nie będzie DLC. Autorzy Armello ogłosili, że gra kupiona na GOG będzie od teraz tą gorszą

Nie ma DRM? No to nie będzie DLC. Autorzy Armello ogłosili, że gra kupiona na GOG będzie od teraz tą gorszą
Maciej Kowalik
02.09.2016 10:50

Szkoda tylko, że nie informowali o tym przed rozpoczęciem sprzedaży.

Kupiliście Armello? Ja też, bo choć nie nadaje się na szybkie partyjki, to jednak wirtualna planszówka studia League of Geeks urzeka oprawą i głębią rozgrywki. Gdy dać jej szansę, można się wkręcić, o czym pisał Patryk w recenzji. Ja kupiłem na PS4, więc na dodatek Usurpers muszę jeszcze chwilę poczekać. Na PC i Xboksie One jest już dostępny. Pod warunkiem, że macie Armello.

Bo jeśli kupiliście grę na GOG, to nie macie.

Od teraz macie Armello DRM Free Edition i ma to swoje konsekwencje. Na przykład takie, że Usurpers nie będziecie mogli dokupić. Czemu po roku od premiery użytkownicy GOG stają się nagle klientami wyraźnie (bo wsparcie Armello w tym serwisie kulało już wcześniej) gorszej kategorii? League of Geeks w oficjalnym komunikacie szczodrze leje wodę, unikając konkretów. A gdy już jakiś pojawia, każe drapać się po głowie.

Chwilka. Wczuję się w kogoś, kto kupił Armello na GOG. Ok, już.

Armello - Usurpers Launch Trailer

Po pierwsze - rok po premierze zmieniacie tytuł kupionej przeze mnie gry, sugerując, że to inny kawał kodu niż na pozostałych platformach. Ja to oczywiście wiem, bo akurat tej wersji tak chętnie nie aktualizowaliście. Ale żeby teraz informować, że totalnie macie mnie gdzieś i nie ma sposobu, by Armello, przechrzczone bez mojej zgody dostawało płatne dodatki? Inne tytuły jakoś nie mają z tym problemu.

Ponoć chodzi o kwestię multiplayera, w którym gra będzie musiała sprawdzać czy gracze posiadają rozszerzenia, czego Armello bez systemu zarządzania cyfrowymi licencjami zrobić nie umie. Ale fakt, że na GOG kupujemy gry bez DRM nie powinien być dla autorów zaskoczeniem.

Obraz

Ogłoszenie na forum GOG doczekało się 20 stron komentarzy ze strony graczy, którzy albo kupili już Armello, albo o tym myśleli. Jak możecie się domyślać, słówka pojawiają się tam słówka bollocks i bullshit. Niektórzy domagają się darmowych kluczy na grę na Steamie, inni aktywują proces refundacji. Jest też apel o usunięcie Armello DRM Free Edition ze sprzedaży.

Armello jest na tyle znaną grą, że moim zdaniem zareagować powinien sam GOG. Sytuację trzeba wyjaśnić, bo jeśli miałaby się powtórzyć, gracze mogą zacząć traktować również jego jako sklep drugiej kategorii. Oby nie był to początek podziału gier na PC na te, które otrzymują pełne wsparcie oraz dodatki i te, które są pozbawione DRM.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z GOG. W razie potrzeby zaktualizujemy notkę.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)