Zmien skórke
Logo Polygamii

Nie kupuj zbyt wielu gier na Epic Store, bo zbanują ci konto

Trochę dziwna polityka, ale okej. Ciąg dalszy problemów z Epic Mega Sale.

O problemach związanych z Epic Mega Sale pisałam w zeszłym tygodniu, ale jak widać to był dopiero początek. Znikające gry czy wahające się ceny, na które zwracaliście też uwagę w komentarzach pod newsem, to nie jedyne zmartwienie osób chcących skorzystać z „wyprzedaży” Epica. Okazuje się, że jeśli kupimy więcej niż kilka gier, nasze konto zostanie… zbanowane. Tak! Zbanowane. I trzeba będzie się kontaktować z obsługą klienta w celu wyjaśnienia sprawy.

Sprawa wyszła na jaw, gdy streamer Twitcha, Patrick Boivin, podzielił się swoim doświadczeniem z wyprzedażą Epica na Twitterze. Po zakupieniu zawrotnej liczby gier w postaci… pięciu tytułów, jego konto zostało zablokowane za podejrzenie oszustwa.


Sytuację skomentował specjalista PR Epica, Nick Chester:

To efekt naszych agresywnych przepisów dotyczących oszustw. Jeśli gracz napotka ten problem, powinien natychmiast skontaktować się z obługą klienta, która zbada sprawę.

Sklep Epica nie oferuje jeszcze koszyka, dlatego każdego zakupu trzeba dokonywać oddzielnie. Nie wiadomo, czy to właśnie piątka jest tutaj magiczną granicą, czy też sprawa mogłaby się wydarzyć również przy mniejszej ilości pozycji. W każdym razie efekt jest co najmniej dziwny. Ktoś kupił od nas więcej niż kilka gier? Zaraz, zaraz, to musi być jakiś przekręt!

Wybaczcie mi złoślliwość, ale po prostu ręce opadają.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Ilość niedoróbek na tym sklepie i w jego aplikacji generalnie wykracza poza skalę.

Gdyby nie to, że zachęcony niedawnym wpisem o Satisfactory zmuszony byłem skorzystać z EGS, tak pewnie w innych okolicznościach nadal nie miałbym tego cholerstwa u siebie.

Sytuacja na rynku raczej nie wypchnie Epica z parkietu, więc pozostaje mieć nadzieję, że chociaż nad zabezpieczeniami i mechanizmami zakupowymi popracują. Na “+” zaliczam, że kupując przed promocją po starej cenie grę, w trakcie wyprzedaży dostałem zwrot 10$, bo łapałem się w jakieś widełki czasowe.

Popularne wpisy

Popularne Gry