Wygląda na to, że większość problemów wynika z kiepskiej komunikacji między Epic Games a developerami.

bESJwjKd

Nieco się spóźniłam na tę imprezę, ale już się poprawiam. Wczoraj poznaliśmy prawdopodobne daty letniej wyprzedaży na Steamie, ale przy okazji ruszył też Epic Mega Sale; pora przyjrzeć się, co ma do zaoferowania konkurencja Steama. Czy ofertą Epica warto się zainteresować?

Ceny niektórych gier spadły o całe 75%, sklep oferuje też 40 zł zniżki przy zakupie gry za 59,99 zł. Epic oferuje również jedną darmową grę w tygodniu zamiast raz na dwa tygodnie – pierwszy ogień padł na Stories Untold. Tanio kupicie świetne Oxenfree, sporą obniżkę dostały The Witness, Transistor, a także gry Quantica dostępne w przedsprzedaży. Promocja ma potrwać do 13 czerwca, ale już we wstępie pojawiły się problemy w raju.

Supergiant postanowiło podnieść cenę Hadesa tuż po tym, jak gra oferowała promocyjną cenę w ramach wyprzedaży, nie informując o tym w żaden sposób graczy. Prawdziwym absurdem jednak jest to, co wychwycił jeden z użytkowników Resetery – kilka godzin przed podwyżką Supergiant Games na swoim Twitterze zapowiadało, że „z pewnością ogłosiliby coś takiego jak podwyżkę ceny z wyprzedzeniem, gdyby miała nastąpić”...

bESJwjKf

Teraz twierdzą, że obniżona cena w ramach Mega Sale wynikała z ich pomyłki. Kompletnie jednak nie rozumiem, co miało na celu podwyższenie ceny w trakcie pierwszej wyprzedaży w Epicu. W związku z tym cena Hades wzrosła do 24,99 dolarów, ale w międzyczasie to wzrastała, to opadała. W Polsce wynosi 37 zł, czyli tyle, ile wcześniej. Studio wystosowało potem oficjalne przeprosiny poprzez Discorda. Postanowili tymczasowo wrócić do pierwotnej ceny bazowej.

Nie wiadomo jeszcze, jak to wpłynie na polską cenę. Bardzo niefajna sprawa, ale to nie jedyna gra, wokół której podczas wyprzedaży Epica unosi się dziwny smrodek. Ze sklepu zniknęły też na przykład Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 (niektórzy zdążyli kupić grę w promocyjnej cenie) oraz Oxygen. Jak zauważył inny użytkownik Resetery, prawdopodobnie wynika to z faktu, że sklep Epica nie jest przystosowany do oferowania zniżek za pojedyncze gry, a jedynie globalnie na całą platformę. Wygląda więc na to, że niektórzy twórcy nie byli świadomi warunków wyprzedaży, więc jedyne, co im pozostało, aby nie brać w niej udziału, to całkowite usunięcie tytułu ze sklepu.

Sam Epic wypowiedział się na temat Bloodlines 2 tak:

Z czego wynika, że Paradox nie był świadomy, na jakich zasadach odbywała się wyprzedaż.

bESJwjKl

Epic ewidentnie się do tego wszystkiego nie przygotował.

Tatiana Kowalczyk

Komentarze (10)
bESJwjLb