New World nie dla Rosjan i Białorusinów. Amazon pozbywa się graczy

New World nie dla Rosjan i Białorusinów. Amazon pozbywa się graczy

New World
New World
Źródło zdjęć: © New World
22.03.2022 16:20, aktualizacja: 23.03.2022 12:49

Amazon postanowił działać. Z gry New World znikają rosyjscy i białoruscy gracze. Na oficjalnym forum pojawiają się liczne wpisy, które potwierdzają, że takie zjawisko faktycznie występuje.

Wystarczy rzut oka na oficjalne forum gry New World, by zrozumieć, że coś w tej produkcji się zmieniło. Nie trzeba długo szukać, by znaleźć wpisy o takiej treści:

Wpis na forum New World
Wpis na forum New World© New World

Wszystko wskazuje na to, że gracze z Rosji i Białorusi mają utrudniony dostęp do New World. W jednym z pierwszych wątków, gdzie poruszono ten temat, wypowiedział się nawet Community Manager, a jego oświadczenie rzuca sporo światła na intencje twórców.

Hej wszystkim, zamknięto tamten wątek, ponieważ zboczył on z dyskusji o grze New World w kierunku globalnej polityki, naruszając tym samym nasz regulamin. W odpowiedzi na oryginalny post: ze względu na ograniczenia techniczne i inne, gra jest dostępna tylko w niektórych miejscach. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci dostępu z Twojej obecnej lokalizacji. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Luxendra, Community Manager

Gdyby były to tylko i wyłącznie problemy techniczne, to wątek nie zostałby nonszalancko zamknięty. W takich sytuacjach nie ma mowy o zamykaniu tematów, tylko dąży się do wyjaśnienia problemów. Wszystkie znaki podpowiadają, że twórcy najzwyczajniej nie życzą sobie graczy z Rosji i Białorusi, w swojej własnej produkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie