Nazralath: The Fallen World. Duch Beksińskiego i Lovecrafta w jednym

Nazralath: The Fallen World. Duch Beksińskiego i Lovecrafta w jednym
26.04.2022 13:39
Nazralath: The Fallen World
Nazralath: The Fallen World
Źródło zdjęć: © YouTube

Euclidean Studios opublikowało materiał, który jest zapowiedzią debiutanckiej gry. Nazralath: The Fallen World zabiera nas w mroczną, przepełnioną okultyzmem podróż, która przywodzi na myśl dzieła Beksińskiego oraz Lovecrafta.

Wymienione nazwiska nie są przypadkowe, ponieważ sami twórcy przyznają, co stanowi dla nich inspirację. Nazralath: The Fallen World wykonuje ukłon w kierunku takich gier jak Planescape: Torment, czy Dark Souls i jednocześnie "przemyca" klimat bijący z dzieł Zdzisława Beksińskiego, czy H.P. Lovecrafta.

Informacje, którymi dysponujemy, są szczątkowe. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to należy spodziewać się trzecioosobowej gry akcji z elementami RPG. Twórcy chcą położyć duży nacisk na kwestie narracyjne oraz eksplorację tego mrocznego świata. Euclidean Studios korzysta z technologii Unreal Engine.

Prace nad Nazralath: The Fallen World raczej nie są zaawansowane, a dowodem na to niech będzie fakt, że gra (w momencie pisania artykułu) nie posiada nawet swojej zakładki na platformie Steam. Ta jednak "pojawi się niebawem".


Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Pozostaje nam bacznie obserwować rozwój wydarzeń i kibicować serbskiemu producentowi, by jak najlepiej zrealizował swój debiutancki projekt. W oczekiwaniu na oficjalne komunikaty, możemy poświęcić ten czas na zapoznanie się z kilkunastoma grami, które inspirują się dziełami Lovecrafta.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)