Najlepsze gry w historii. Słynny twórca gier podaje swoje typy

Najlepsze gry w historii. Słynny twórca gier podaje swoje typy

Najlepsza gra
Najlepsza gra
Źródło zdjęć: © Portal | Valve
Marcin Hołowacz
20.05.2022 17:55, aktualizacja: 23.05.2022 13:11

Najlepsze gry nie są czymś łatwym do wytypowania, ale Neil Druckmann się na to skusił.

Na oficjalnym profilu G4TV w serwisie Twitter padło jedno z najtrudniejszych pytań ze świata rozrywki elektronicznej. Tweet zachęca do wskazania najlepszej gry, dosłownie takiego tytułu, który jest idealny. Zanim oddacie się głębokim przemyśleniom dotyczącym własnych typów, chcielibyśmy skierować waszą uwagę na odpowiedź pewnej osoby.

Neil Druckmann to znany deweloper z Naughty Dog, który jest odpowiedzialny za powstanie takich serii jak UnchartedThe Last of Us. No dobrze, a co jego zdaniem można zaliczyć do najlepszych gier? Na pewno będziecie zaskoczeni przynajmniej częścią jego propozycji.

Oczywiście Druckmann nie udzielił żadnych dodatkowych wyjaśnień, ponieważ zabawa polega na samym wytypowaniu idealnych dzieł. Ojciec serii The Last of Us jest zdania, że za jedną z najlepszych gier można uznać chociażby Ico. Tytuł z 2001 roku skupia się na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu łamigłówek, a także na walce z przeciwnikami. Twórcy Ico w sporej mierze postawili na minimalizm, wyjątkowy klimat oraz relacje między głównym bohaterem i jego towarzyszką.

Z pewnością nie każdy zgodzi się z pierwszym typem Druckmanna, ale trzeba przyznać, że jest dość ciekawy. Kolejna gra z jego listy również zalicza się do wyjątkowych produkcji, a jest nią Portal. Produkcja Valve została doceniona na całym świecie m.in. za poczucie humoru, dobrą symulację fizyki i oryginalne łamigłówki wykorzystujące… portale.

Najlepsza gra faktycznie jest na tej liście?

Trudno oczekiwać, żeby każdy zgadzał się z listą Neila Druckmanna, ale czy waszym zdaniem wśród jego typów faktycznie znalazła się najlepsza gra? Tytuł doskonały i ponadczasowy, arcydzieło? Co ciekawe, na liście z propozycjami jest również Tetris, a przecież to wyjątkowo prosty sposób na rozrywkę. Zaletą niewątpliwie będzie to, że pomimo upływu wielu lat wciąż da się przy tym dobrze bawić. Tylko czy to wystarczy? Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Gdyby okazało się, że waszym zdaniem typy Druckmanna są nietrafione, to zawsze możecie pokusić się o własne propozycje. Dosłowne tłumaczenie pytania zadanego przez G4TV jest mniej więcej takie: "Jaką grę uważasz za doskonałą?".

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)