Najlepiej zarabiający prezesi branży gier wideo. Wśród nich dwóch Polaków

Robert Antokol z Playtika, Bobby Kotick z Activison Blizzard oraz Andrew Paradise ze Skillz – to trzej najlepiej zarabiający prezesi firm związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Adam Kiciński
Adam Kiciński
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM | Marek Wiśniewski

Listę przygotował Evan Van Zelfden zajmujący się badaniem rynku. Wyżej wymieniona trójka zarobiła w 2020 r. kolejno: 372 mln, 154 mln i 103 mln dolarów. Przepaść między Antokolem, zajmującym się na co dzień rynkiem gier mobilnych, a kolejnymi prezesami w zestawieniu jest kolosalna. W raporcie możemy wyczytać, że szef Playtiki zarabiał 186 tysięcy dolarów na godzinę.

Spora przepaść dzieli podium i kolejne miejsca. Andrew Wilson z EA, który znalazł się na czwartym miejscu, zarobił "jedynie" 34 mln dolarów.

Nas jednak najbardziej interesują miejsca 26. i 27., na których uplasowali się Adam Kiciński oraz Marcin Iwiński, prezesi CD Projekt Red. Ich zarobki w 2020 r. wyniosły 1,054 mln oraz 1,032 mln dolarów, co wedle raportu przekłada się na nieco ponad 500 dolarów na godzinę. Kiciński i Iwiński są jedynymi obywatelami Polski, którzy znaleźli się w zestawieniu.

W sumie w rankingu znalazło się 42 prezesów. Warto zauważyć, że pierwszych pięciu prezesów jest w większym lub mniejszym stopniu związanych z rynkiem gier mobilnych.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.