Najlepiej zarabiający prezesi branży gier wideo. Wśród nich dwóch Polaków

Najlepiej zarabiający prezesi branży gier wideo. Wśród nich dwóch Polaków

Adam Kiciński
Adam Kiciński
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM | Marek Wiśniewski
14.01.2022 14:19

Robert Antokol z Playtika, Bobby Kotick z Activison Blizzard oraz Andrew Paradise ze Skillz – to trzej najlepiej zarabiający prezesi firm związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Listę przygotował Evan Van Zelfden zajmujący się badaniem rynku. Wyżej wymieniona trójka zarobiła w 2020 r. kolejno: 372 mln, 154 mln i 103 mln dolarów. Przepaść między Antokolem, zajmującym się na co dzień rynkiem gier mobilnych, a kolejnymi prezesami w zestawieniu jest kolosalna. W raporcie możemy wyczytać, że szef Playtiki zarabiał 186 tysięcy dolarów na godzinę.

Spora przepaść dzieli podium i kolejne miejsca. Andrew Wilson z EA, który znalazł się na czwartym miejscu, zarobił "jedynie" 34 mln dolarów.

Nas jednak najbardziej interesują miejsca 26. i 27., na których uplasowali się Adam Kiciński oraz Marcin Iwiński, prezesi CD Projekt Red. Ich zarobki w 2020 r. wyniosły 1,054 mln oraz 1,032 mln dolarów, co wedle raportu przekłada się na nieco ponad 500 dolarów na godzinę. Kiciński i Iwiński są jedynymi obywatelami Polski, którzy znaleźli się w zestawieniu.

W sumie w rankingu znalazło się 42 prezesów. Warto zauważyć, że pierwszych pięciu prezesów jest w większym lub mniejszym stopniu związanych z rynkiem gier mobilnych.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)