Najlepiej zarabiający prezesi branży gier wideo. Wśród nich dwóch Polaków

Strona głównaNajlepiej zarabiający prezesi branży gier wideo. Wśród nich dwóch Polaków
14.01.2022 14:19
Adam Kiciński
Adam Kiciński
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM | Marek Wiśniewski

Robert Antokol z Playtika, Bobby Kotick z Activison Blizzard oraz Andrew Paradise ze Skillz – to trzej najlepiej zarabiający prezesi firm związanych z szeroko pojętym gamingiem.

Listę przygotował Evan Van Zelfden zajmujący się badaniem rynku. Wyżej wymieniona trójka zarobiła w 2020 r. kolejno: 372 mln, 154 mln i 103 mln dolarów. Przepaść między Antokolem, zajmującym się na co dzień rynkiem gier mobilnych, a kolejnymi prezesami w zestawieniu jest kolosalna. W raporcie możemy wyczytać, że szef Playtiki zarabiał 186 tysięcy dolarów na godzinę.

Spora przepaść dzieli podium i kolejne miejsca. Andrew Wilson z EA, który znalazł się na czwartym miejscu, zarobił "jedynie" 34 mln dolarów.

Electronic Arts na mobilnych zakupach. tym razem wydali 1,4 mld dolarów
Electronic Arts na mobilnych zakupach. tym razem wydali 1,4 mld dolarów

Nas jednak najbardziej interesują miejsca 26. i 27., na których uplasowali się Adam Kiciński oraz Marcin Iwiński, prezesi CD Projekt Red. Ich zarobki w 2020 r. wyniosły 1,054 mln oraz 1,032 mln dolarów, co wedle raportu przekłada się na nieco ponad 500 dolarów na godzinę. Kiciński i Iwiński są jedynymi obywatelami Polski, którzy znaleźli się w zestawieniu.

CD Projekt Red zawiera ugodę z Amerykanami. Na stole 1,85 mln dolarów
CD Projekt Red zawiera ugodę z Amerykanami. Na stole 1,85 mln dolarów

W sumie w rankingu znalazło się 42 prezesów. Warto zauważyć, że pierwszych pięciu prezesów jest w większym lub mniejszym stopniu związanych z rynkiem gier mobilnych.

Udostępnij:
Komentarze (1)