Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Nagrody CEEGA przyznane. Polygamia pomagała wyłonić zwycięzców

Strona głównaNagrody CEEGA przyznane. Polygamia pomagała wyłonić zwycięzców
10.12.2020 11:09
CARRION to jeden z wygranychCARRION to jeden z wygranych
CARRION to jeden z wygranych
bDARKohy

Miałem przyjemność być jednym z jurorów plebiscytu Central & Eastern European Game Awards. Wygrała polska produkcja, ale warto zwrócić uwagę też na innych nagrodzonych.

bDARKogR

Polacy okazali się głównymi wygranymi CEEGA. Za najlepszą grę naszego regionu i okolic uznano "Blair Witch" od Bloober Team. Z kolei "Vampire: The Masquerade Coteries of New York" od Draw Distance wygrało w kategorii narracja, a "Carrion" (Phobia Game Studio) urzekł designem. Czwartą z w sumie ośmiu do zdobycia nagród zgarnęło "Chernobylite" za technologiczne walory. 

Bardzo się cieszę, że w pozostałych kategoriach wygrały gry, na które sam oddałem głos. "Creaks" od Amanita Design było najlepsze w "Visual art". Sami spójrzcie, że zasłużenie: 

Czesi mogą pochwalić się też tytułem najlepszej gry mobilnej - "Pilgrims". 

bDARKogT

Najlepszy dźwięk to nagroda, która trafiła w ręce autorów "Yaga". Od samego początku, gdy tylko zobaczyłem grę na wstępnej liście nominowanych, wiedziałem, że za coś twórcy nagrodę dostać muszą. I moimi głosami starałem się do tego doprowadzić. Od samego początku urzekł mnie styl i pomysł twórców. 

"Ukrytym diamentem" zostało "No one lives under the lighthouse" - kolejny z moich faworytów. Z unikalną grafiką, klimatem, stylem. Warto obserwować, co dzieje się na growym wschodzie, żeby dostrzec takie perełki: No one lives under the lighthouse - Trailer

Z nominowanych, ale nienagrodzonych, zwróciłbym też uwagę na "Inmost", "Ministry of broadcast" czy sympatycznie wyglądające "Rebel Cops". Konkurencja była spora, a takie produkcje jak "Yaga" czy "Creaks" po prostu były lepsze. 

bDARKogZ

Co najważniejsze, zwycięzców i nominowanych możemy znaleźć na Steam w specjalnej kategorii - Poland&Friends.

Udostępnij
bDARKohP