Trwa festiwal Poland & Friends. Rodzime produkcje promowane na Steam

Trwa festiwal Poland & Friends. Rodzime produkcje promowane na Steam

Polski festiwal na Steam
Polski festiwal na Steam
Adam Bednarek
04.12.2020 15:48, aktualizacja: 02.03.2022 17:42

W świecie gier nie tylko Polak i Węgier to dwa bratanki. Przyjaciół jest więcej, a część z nich można poznać na specjalnym steamowym festiwalu.

Zwykle takie akcje skierowane są do zagranicznych odbiorców - w końcu gdy w roli głównej są polskie produkcje, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że już je mamy. 

W przypadku festiwalu Poland & Friends, który na Steamie potrwa do 10 grudnia, jest trochę inaczej. I nawet dla mieszkańca Polski akcja jest ciekawa.

A to dlatego, że załapały się też gry z pozostałych krajów centralnej i wschodniej Europy. Jak widać Polska jest już koniem pociągowym regionu i pomaga wybić się na fali popularności biało-czerwonych gier. To miłe. 

W wydarzeniu biorą udział produkcje, które były prezentowane m.in. podczas wydarzeń Poznań Game Arena i Games Industry Conference, a także te nominowane, m.in. do nagród CEEGA (w tegorocznej edycji maczaliśmy palce) i PIXEL Awards. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia.

Część gier objętych akcją doczekało się sporych obniżek - np. całkiem niezłe i wciąż aktualne "Liberated", "Frostpunk" czy "Beatcop". Ale nie promocje są najważniejsze. Jako że wiele imprez zostało odwołanych, to dobra okazja, aby nie przegapić ciekawych pozycji z Polski lub bliskich nam regionów. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)