Mundial 2022 w grze Minecraft. Piłkarskie wyzwania już czekają

Mundial 2022 w grze Minecraft. Piłkarskie wyzwania już czekają

Minecraft jako gra piłkarska
Minecraft jako gra piłkarska
Źródło zdjęć: © YouTube
21.11.2022 13:14

Trwający Mundial 2022 w Katarze zagościł na ekranach naszych telewizorów, ale znalazło się również coś dla graczy. Nowa mapa do Minecrafta pozwala wziąć udział w piłkarskich wyzwaniach.

Minecraft regularnie zaskakuje graczy

O kreatywnych projektach związanych z grą Minecraft, pisaliśmy już niejednokrotnie. W zasadzie jedyną rzeczą, jaka w pewnym stopniu ogranicza społeczność, jest własna wyobraźnia. A tej nie brakuje poszczególnym twórcom, przez co możemy przekonać się, jak wyglądają minecraftowe Gwiezdne Wojny czy największe miasto w historii gry, tworzone od 11 lat.

Nowa zawartość z okazji mundialu 2022 w Katarze

Gracze z pewnością zastanawiają się, czy trwające właśnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 wiążą się z jakąś dodatkową zawartością w grze. Okazuje się, że tak. Minecraft po raz kolejny zaskakuje i udowadnia, że nie ma rzeczy niewykonalnych.

Minecraft i piłkarskie święto

Minecraft Marketplace zyskuje nową zawartość – Soccer Celebration od twórcy kryjącego się za pseudonimem Blockception. I trzeba przyznać, że ta mapa oferuje nowy sposób rozgrywki, związany bezpośrednio z piłką nożną, włącznie z personalizacją stadionów. Tak więc będziemy doskonalić swoje umiejętności (drybling, odbiór piłki, strzały, podawanie), by następne dojść do "epickiego finału mistrzostw" ze swoją drużyną mobów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gracze są zachwyceni

W momencie pisania tych słów, zawartość ma ponad 550 ocen, z których zdecydowana większość jest pozytywna. Soccer Celebration nie jest jednak w pełni darmowy – by go zdobyć, należy wyłożyć 1340 minecraftowych, wirtualnych monet.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)