Może wypali - Beacon

Może wypali - Beacon

Może wypali - Beacon
Freszu
30.08.2016 18:25, aktualizacja: 06.09.2016 17:47

Rogalik z bekonem... tfu! Znaczy się, roguelike Beacon jest debiutem amerykańskiego studia Monothetic, które co prawda wydało wcześniej moda do Half Life 2 pt. Black Snow (wysoko oceniony przez graczy), ale pełnoprawna gra i modyfikacja jednak się różnią. To skromne portfolio oraz zachęcające informacje przedpremierowe zdołały zwrócić moją uwagę, więc stwierdziłem, że opiszę Beacona w ramach "Może wypali". Zapraszam do lektury.

Klasyk? Masz na myśli sztampę? Najemniczka Freja rozbija się swoim statkiem „Ouroborosem” na niezidentyfikowanej planecie. Zdezorientowana w trakcie wysiadania odnajduje swoje ciało na pokładzie. Dziewczyna spokojnie stwierdza pozytywne działanie stacji klonującej. Dostrzega także problem wydostania się z planety. Do tego potrzebne będzie zbudowanie prowizorycznej radiostacji (z ang. „Beacon”). Z historyjkami w "rogalikach" przeważnie jest tak, że gracz przebywa w tym świecie, odczuwa klimat zbudowany przez twórców, ale mało kto zastanawia się "dlaczego za mną jest tyle trupów?" Potrzebny jest prosty cel. Bekon.

Obraz

Mechanika

Strzelanie to czysty twin-stick shooter, po drodze zbieramy bronie, czyli standard. Na proceduralnie generowanych poziomach przygotowano kilka frakcji niemilców: mechaniczni strażnicy, kultyści, lokalna fauna oraz obcy (ci ostatni w zasadzie nie mają znanych bohaterce intencji). Stara formuła ma być urozmaicana w trakcie rozgrywki przejmowanym od pokonanych przeciwników DNA, z których można tworzyć mutageny dla naszej postaci, ale działają one dopiero przy następnym podejściu. Tak, śmierć powoduje zaczynanie zabawy od początku. "Przynajmniej stacja klonująca ciągle działa"

Obraz

Na Soundcloudzie twórców udostępniono już 10 utworów, wszystkie oscylują w granicach muzyki elektronicznej. Do oprawy graficznej (opartej na silniku Unity 5) można mieć mieszane uczucia. Obok ładnych kolorowych lokacji podobnych do tych z Transistora występują koślawe modele postaci z załączonymi do nich budżetowymi animacjami. Jak na razie potwierdzono tylko tryb dla jednego gracza, który będzie mógł zakupić tytuł na PC z Windowsem, Maca i Xboxa One. Oczywiście, że nikt nie potwierdził daty wydania, ale biorąc pod uwagę już 2 lata pracy Amerykanów, strzelam w przełom 2016/2017. Strona główna Beaconhttp://beacon.monothetic.com/index.html

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)