Moonlighter z pierwszym płatnym dodatkiem o nazwie Between Dimensions

Moonlighter z pierwszym płatnym dodatkiem o nazwie Between Dimensions

Moonlighter z pierwszym płatnym dodatkiem o nazwie Between Dimensions
Łukasz Jarkiewicz
24.07.2019 11:40

Jak to bywa z dodatkami, wiele dobrego zawita do gry.

Próbowałem wyszukać na naszym portalu nieco wiadomości na temat tej perełki i doznałem szoku - znalazłem tylko recenzję napisaną przez Joasię. A tak być po prostu nie może, więc za nim przejdę do samego dodatku, który wprowadza wiele nowej zawartości, opowiem nieco o samej podstawce. A musicie wiedzieć, że powinna być warta uwagi każdego łowcy perełek.

Moonlighter jest erpegiem z elementami rogalika. Gracz wciela się w niejakiego Willa, marzyciela snującego plany o zostaniu bohaterem. Świat bywa jednak okrutny, więc nie przyjdzie zbyt łatwo cel zrealizować. Wciąż pozostajemy prowadzącym własny interes w postaci małego sklepiku. I to jest prawdopodobnie największa zaleta Moonlightera. Gdy rola sprzedawcy zacznie nam ciążyć, możemy wskoczyć do lochów, aby zdobyć przedmioty, które zasilą asortyment naszego przedsiębiorstwa. Proste? Pewnie! I do tego satysfakcjonujące.

325362209054339698

Poza eksplorowaniem i sztuką handlu jest czas na walkę. Ta została nawet należycie rozbudowana (odskoki, ciachanie kilku przeciwników, urozmaicone zachowania oponentów). W dodatku na gracza czekają nie tylko małe szprotki, lecz także grube ryby - w postaci bossów, rzecz jasna. Warto również wspomnieć, że jesteśmy mieszkańcem małej wioski, więc jesteśmy częścią społeczności. Relacje z sąsiadami są o tyle istotne, że za otrzymaną pomoc mogą nam się odwdzięczyć przedmiotami. A te odgrywają znaczącą rolę w budowaniu naszej postaci.

Dobrze, poznaliście podstawy samej gry, więc przejdźmy do dodatku. W Between Dimensions mamy do czynienia z nowym portalem. Jako odważni poszukiwacze przygód, i sklepikarze w jednym, weźmiemy się do roboty i sprawdzimy, gdzie nas doprowadzi.

Moonlighter - Between Dimensions DLC | Official Release Trailer

DLC jest największym rozszerzeniem gry w dotychczasowej historii tytułu - wcześniej mieliśmy okazję ogrywać jedynie aktualizacje, a małe one nie bywały (od czasu premiery gra została należycie rozbudowana). Dzięki niemu doświadczymy walk z nowymi stworzeniami, wejdziemy do Międzywymiarowego Lochu. Dodatek wprowadzi również zupełnie nowe przedmioty, wśród których znajdują się bronie, zbroje, towary potrzebne do sklepu czy pierścienie. Znalazło się także miejsce dla kolejnego ulepszenia naszego przedsiębiorstwa, nowych klientów oraz nieznajomego Kupca. W Between Dimensions poznamy również dodatkowy wątek fabularny oraz więcej informacji na temat świata.

W tej chwili dodatek jest możliwy do kupienia (do sprzedaży wprowadzono go wczoraj) za sprawą Steama oraz GOG. Z karty bankowej musimy przelać 24.99 złotych. Posiadacze tytułu na EGS muszą poczekać, ponieważ DLC zadebiutuje "wkrótce". Podobnie jest z pozostałymi platformami.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)