Monster Hunter Now to nowa gra twórców Pokemon Go. Premiera w tym roku

Zapowiedź Monster Hunter Now
Zapowiedź Monster Hunter Now
Źródło zdjęć: © Monster Hunter Now

18.04.2023 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niantic i Capcom prezentują Monster Hunter Now. To tak jakby wykorzystać model znany z Pokemon Go i wprowdzić do rozgrywki bestie występujące w świecie Monster Hunter. Wkrótce ruszają zamknięte beta testy tej produkcji, a premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Gra Pokemon Go ujrzała światło dzienne w lipcu 2016 r. i praktycznie z miejsca stała się ogólnoświatowym hitem. W ciągu pierwszych 5 lat od premiery odpowiedzialne za ten projekt studio Niantic zarobiło 5 mld dolarów. Nic więc dziwnego, że deweloper chce iść za ciosem za ciosem.

I oto mamy przedsmak tego, co dostaniemy we wrześniu bieżącego roku. Monster Hunter Now to gra od studia Niantic, która będzie podążać ścieżką wyznaczoną przez Pokemon Go. Różnica polega na tym, że w toku rozgrywki napotkamy potwory znane z serii Monster Hunter.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trailer Monster Hunter Now

To dość niespodziewana zapowiedź, ale najważniejsze jest to, że otrzymujemy masę cennych informacji o Monster Hunter Now. W ramach rozgrzewki proponujemy zapoznać się z oficjalnym trailerem gry.

Zamknięte beta testy i premiera Monster Hunter Now

Od razu widzimy, że pojawia się wzmianka o zamkniętych beta testach Monster Hunter Now. Te rozpoczną się 25 kwietnia 2023 r. Możemy śmiało próbować szczęścia. Liczba miejsc mocno ograniczona: na potrzeby testów deweloper zwerbuje około 10 tys. łowców. Natomiast premiera Monster Hunter Now zaplanowana jest na wrzesień 2023 r., bez wskazania konkretnej daty.

Rozgrywka w Monster Hunter Now

Monster Hunter Now nie będzie hermetycznym tytułem. Twórcy deklarują, że gra została tak zaprojektowana, by każdy mógł czerpać z niej przyjemność. Sami decydujemy, jak chcemy grać: solo czy w maksymalnie czteroosobowych grupach? Fajnym rozwiązaniem wydaje się... paintball. Tak, w Monster Hunter Now istnieje taki przedmiot i pozwoli on graczom oznaczyć jakiegoś stworka i wrócić do niego w przyszłości.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)