Modern Warfare 2 wycofane ze sprzedaży w Rosji

Modern Warfare 2 wycofane ze sprzedaży w Rosji

Modern Warfare 2 wycofane ze sprzedaży w Rosji
marcindmjqtx
16.11.2009 13:30, aktualizacja: 15.01.2016 13:41

Jeżeli informacje się potwierdzą, to scena "No Russian", gdzie dokonujemy masakry na lotnisku (nie jest ona obowiązkowa i można ją pominąć) będzie Activision trochę kosztować. Jak donoszą rosyjskie media wersja pecetowa gry została już załatana i epizod został z niej zupełnie wycięty, natomiast konsolowe wersje zostały zwrócone wydawcy, a ich sprzedaż zakazana na terenie Rosji. Activision ma wprowadzić do sprzedaży nową wersję za miesiąc.

Scena miała też wywołać komentarze ze strony zarówno rosyjskich polityków, jak i graczy. Pojawiły się głosy z obydwu stron barykady. Część graczy od razu uznała, że "biją naszych", inni z kolei mieli za złe Infinity Ward, że przedstawia Rosjan jako terrorystów.

Jak na razie są to niepotwierdzone informacje i tak proszę je traktować. Jestem jednak ciekawy Waszej reakcji.

Co byście powiedzieli, gdyby ta scena działa się na Okęciu, a terroryści byli Polakami. Przyzwyczailiśmy się strzelać do złych Niemców z Wermahtu, złych Wietnamczyków z VietCongu i arabskich terrorystów. Przeszkadzałoby Wam "No Polish"? Może dopiero wówczas pojawiły by się komentarze o głupich i ograniczonych Amerykanach imniej osób twierdziłoby, że "to tylko gra"?

Czy wówczas reakcja na tekst Cubitussa nie byłaby inna?

[via GotPS3]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)