Zmien skórke
Logo Polygamii

Mniejszy i tańszy Switch ma zadebiutować jesienią

Coś w tych plotkach musi być, skoro pojawiają się coraz częściej.

To zaledwie nieco bardziej treściwa powtórka wieści z końcówki marca. Przypominam: według źródeł The Wall Street Journal w tym roku mamy zobaczyć dwa nowe wcielenia Pstryczka, które powinny utrzymać zawrotne tempo sprzedaży platformy. Jedna (nazwaliśmy ją dla frajdy Switcherem) będzie najwyraźniej odpowiednikiem PlayStation 4 Pro, czyli odrobinę mocniejszym wcieleniem konsoli. Druga (tutaj postawiliśmy na kryptonim Swii) – tańszym odpowiednikiem pozbawionym kilku dotychczasowych bajerów. Wiecie, jak to jest z przeciekami. Im częściej powracają, tym bardziej mamy prawo im ufać.

Wątek kontynuuje japońskie czasopismo Nikkei, według którego budżetowy Switch pojawi się na rynku jesienią tego roku. Platforma będzie przede wszystkim mniejsza od dotychczasowego modelu, za to nadal pozwoli na podłączenie do telewizora. O ewentualnym braku wibracji, braku opcji ściągania z niej Joy-Conów albo słabszej jakości wyświetlaczu tym razem nie było ani zdania. A i wtyczki periodyku są odrobinę niejasne, zatem wciąż proponuję traktować wszystko z delikatnym przymrużeniem oka. Przynajmniej dopóki gigant z Kioto nie pokaże na E3 obu nowych wariantów swojego sprzętu.

Nie zgadzam się, że Swii (albo, jak upierają się nudne, zachodnie portale, Switch Mini) wskoczy w miejsce nadal sensownego 3DS-a na rynku, ale z pewnością byłby ciekawą alternatywą dla wszystkich mniej entuzjastycznych wobec wizji Wielkiego N. Maruderów, którzy nie rozumieją, że Pstryczek jest najlepszym świeżym elementem growego krajobrazu, jaki zobaczyliśmy w ciągu kilku długich lat. Kupią za rozsądną cenę, zainwestują miesiąc życiu w Breath of the Wild i być może zostaną na pokładzie przez kilka lat.

Jeśli plotki zostaną potwierdzone w czerwcu, Nintendo musi tylko na sezon świąteczny wypuścić Poksy i Animal Crossing (szalenie popularna marka w innych częściach gierkowa), by wciąż przodować na listach sprzedaży. Skoro to ma być ostatni rok przed startem prawdziwej dziewiątej generacji konsol, trzeba kuć żelazo, póki gorąca. Zatem czekamy.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gsg
Użytkownik

A 3DS jest nadal sensowny, bo dostaje dużo premier, czy nadal sensowny, bo ma przepastną bibliotekę gier? Do 3DSa zniechęcał mnie fakt, że po prostu jest dla mnie niewygodny – a platformę rozważałem po wkręceniu się w MH (i jako miejsce, gdzie są prawie wszystkie klasyczne Zeldy :)). Kiedy zapowiadano Switcha, miałem nadzieję, że bryła platformy będzie jakimś kompromisem między 3DS a GPDWin – żeby dało się w nim zmieścić prawdziwe gałki analogowe. Okazał się tym czym jest. Dla mnie – konsolą, której cenę windują opcje, z których nigdy nie skorzystam: odczepiane joy-cony, czujniki ruchu, stacja dokująca. Nie kupuję sprzętu… Czytaj więcej »

krissu88
Użytkownik

Ja miałem w posiadaniu 3DSa wraz z trzema częściami Monster Huntera a i tak zdecydowałem się go odsprzedać. Dlaczego? Ponieważ MH:W to gra o kilka lig lepsza. Próbowałem wrócić do poprzednich odsłon ale nie dałem rady. Były już dla mnie zbyt przestarzałe i archaiczne, toteż odprzedałem sprzęcior bez większego żalu.

gsg
Użytkownik

Mnie w serię poza tekstami Adama wkręcił znajomy, który na zachętę podrzucił fanowskie tłumaczenie do Portable 3rd na emulator. Kiedy kończyłem rozprawiać się z grą, akurat zapowiedzieli MHW. Czy lepsze o kilka lig? Sam bym tak tego nie ujął. Tęsknię do nasyconych kolorów, bajkowych melodii i braku powagi. A w MHW wzdrygam się na myśl, że czterdzieści sekund od startu polowanie znów przerwie wszędobylski Bazelgeuse. I bardzo, bardzo chciałbym, żeby Iceborne dołożył drugie tyle zawartości, co podstawka – byle bez skupiania się na low-tier potworach ala Pukei, o których istnieniu zapominasz po zrobieniu misji fabularnej. Nowy end-game i post game… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry