Zmien skórke
Logo Polygamii

Switchowe Pokémon Sword i Pokémon Shield jeszcze w tym roku

Ósma generacja wkracza na konsole stacjonarne.

Myśleliście, że w 2019 zabraknie czegoś na wzór Super Smash Bros. Ultimate, co wystrzeli sprzedaż Switcha w kosmos? No to najwyraźniej zapomnieliście, że konsolka miała otrzymać nową generację najlepiej sprzedającej się serii Nintendo. Pokémon Sword i Pokémon Shield zostały dzisiaj zaprezentowane w specjalnym mini-Direkcie. Na materiale zobaczycie nowy region – Galar – trzy startery (ognistego Scorbunny, wodnego Sobble’a i trawiastego Grookeya) oraz… bardzo niewiele rzeczywistego gameplayu.

Przyznam szczerze – miałem nadzieję na odrobinę większą skalę. Może nie od razu skok w stylu Breath of the Wild, ale rzeczywiście Poksy na miarę sprzętu stacjonarnego. Bo przecież, jeśli nie liczymy nietypowych Let’s Go z zeszłego roku, Pokémony zawsze towarzyszyły tym mniejszym platformom Nintendo. A to, co zobaczyłem, wygląda… no, pokémonowo, po prostu. Wiem, że tyle wystarczy, żeby opchnąć jakieś dwadzieścia milionów sprzedanych egzemplarzy. Fani tego uniwersum to prawdziwi maniacy. Zresztą poczekajmy na większą prezentację z refleksjami. Dziś liczy się najbardziej sam fakt zapowiedzi.

Najważniejsze, że premiera pod koniec 2019 roku.

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
4 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bezloginu
Użytkownik

halo, czy to przypadkiem nie nowa część na 3DSa? jeśli tak, to biere sword + scorbunny

Trikson
Użytkownik

Z jednej strony rozumiem game freak – po co ryzykować skoro i tak się sprzeda. Z drugiej jednak chciałbym kiedyś zobaczyć tą markę w rękach bardziej ambitnego studia.

Popularne wpisy

Popularne Gry