Minecraft z realistyczną fizyką. Nie potrzebujesz do tego modów

Minecraft z realistyczną fizyką. Nie potrzebujesz do tego modów

Minecraft
Minecraft
Źródło zdjęć: © Minecraft
10.02.2023 09:10, aktualizacja: 23.01.2024 15:18

Mody do Minecrafta potrafią zdziałać cuda i o jednym z nich zrobiło się teraz głośno. W zasadzie chodzi o to, że jest on już zbędny, bowiem snapshot 23w06a wprowadzają funkcję, którą można wykorzystać do stworzenia realistycznej fizyki.

Czym byłby Minecraft bez społeczności kreatywnych graczy? Z pewnością zrobiłoby się nieco pusto i smutno. Tym samym nikt nie wiedziałby, jak zmienić MinecraftaHogwarts Legacy albo jak przerobić grę na Dooma.

Na inwencje graczy możemy zawsze liczyć i tak samo jest tym razem. Snapshot 23w06a oznacza garść nowości. Internauta o pseudonimie Patbox pokazał, jak je wykorzystać, by dać Minecraftowi więcej realizmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Minecraft z realistyczną fizyką bez użycia modów

Do tej pory wysoką dawkę realizmu zapewniał Physics Mod, ale podobny efekt można osiągnąć bez jego użycia i oto dowód.

Wygląda to całkiem nieźle. Autor nagrania podkreśla, że jest to modyfikacja serwera, przez co (potencjalnie) każdy gracz może korzystać z tych opcji, nic przy tym nie instalując.

Cóż, to jest mod do serwera, więc nie mogę go użyć jako datapack. Być może wydam go jako mod później, ale najpierw chcę rozwiązać kilka problemów / upewnić się, że nie wysypie serwera i jego klientów (i prawdopodobnie poczekać na zakończenie cyklu snapshotów, by mieć gwarancję stabilności.

Patbox

Minecraft Legends

Minecraftowa marka ma się nieźle. Przypomnijmy, że 18 kwietnia 2023 r. zadebiutuje Minecraft Legends i to na wszystkich platformach.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)