Grasz w Minecraft? Znika kluczowa funkcja. Gracze jej nienawidzili

Grasz w Minecraft? Znika kluczowa funkcja. Gracze jej nienawidzili

Minecraft
Minecraft
Źródło zdjęć: © YouTube
24.01.2023 14:16

Czasami do szczęście nie potrzeba wiele. Przekonali się o tym właśnie gracze Minecrafta, którzy doczekali się wyłączenia dość irytującej funkcji.

Ta funkcja prześladowała graczy od wielu lat i wreszcie "coś się ruszyło" w tym temacie. Pierwszy snapshot (23w03a) dla Minecrafta 1.19.4 stał już dostępny, więc przyjrzymy się nowościom, a tych nie brakuje.

Z pewnością wielu graczy Minecrafta Java Edition ucieszy się na wieść o tym, że funkcja auto-jump jest teraz domyślnie wyłączona. Ten jeden detal wpłynie kojąco na komfort rozgrywki, ale to nie wszystko!

Kluczowe nowości

Tym samym uzyskujemy więcej możliwości, jeśli chodzi o dobór parametrów deszczu; chodzi o czas jego trwania, wyrażany w wartościach d (minecraftowe dni), t (ticks) i s (sekundy). Stojaki na zbroję zachowują od teraz stoją niestandardową nazwę, nawet jeśli ulegną zniszczeniu.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość poruszania się po menu za pomocą klawiszy strzałek (zmiany wartości akceptujemy klawiszem Enter lub spacją). Kolejną całkiem fajną nowością jest manipulacja czasem wyświetlania powiadomień; wartość możemy zwiększyć (przez co czas wyświetlania jest dłuższy), by nie umknęły nam kluczowe informacje.

Twórcy zadbali jednocześnie o eliminacje błędów oraz funkcję eksperymentalną: od teraz stawianie głów mobów na note-blockach jest łatwiejsze – nie musimy od teraz korzystać z funkcji skradania się. Czy to zaspokaja głód minecraftowych graczy? Cóż, gracze nieustannie oczekują wersji 1.20.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)