Minecraft Live 2022. Nowości z Minecraft 1.20

Minecraft Live 2022. Nowości z Minecraft 1.20

Minecraft Live 2022. Nowe postacie
Minecraft Live 2022. Nowe postacie
Źródło zdjęć: © YouTube | Minecraft
Marcin Hołowacz
16.10.2022 14:05, aktualizacja: 18.10.2022 11:48

Co dostaniemy w aktualizacji Minecraft 1.20? Wydarzenie, jakim jest Minecraft Live 2022, ekscytuje wielu graczy, bo dzięki niemu fani z całego świata mogą dowiedzieć się o ciekawych nowinkach, a w tym również czegoś o aktualizacji 1.20.

Wersja Minecraft 1.20 nie otrzymała jeszcze konkretnej daty wydania, co nie jest przypadkiem. Twórcy wspominali o tym, że chcą informować o konkretach dopiero wtedy, gdy będzie już naprawdę blisko do premiery aktualizacji. Można natomiast liczyć na regularne, niewielkie wzmianki o nowych funkcjonalnościach.

Gracze na pewno ucieszą się z siedmiu nowych skórek dla postaci. Można powiedzieć, że AlexSteve dostają oryginalnych kumpli! Kolejna nowość to kosmetyczna zmiana w postaci wiszących znaków. W pewnym sensie będzie to odświeżenie klasycznych znaków.

Będą też nowe półki na książki, które pozwolą na przechowywanie swojej wymarzonej kolekcji w domowej bibliotece.

Inna nowinka związana z Minecraft 1.20 jest taka, że Bambusowe bloki posłużą do budowania, a chętni będą mogli sobie zrobić bambusową tratwę, co przyda się w kwestii transportu. Skoro już jesteśmy przy wspomnianym transporcie, warto wspomnieć również o wielbłądach do przemieszczania aż dwóch graczy naraz.

Camel mob w Minecraft 1.20 pozwoli na przykład na to, żeby jedna osoba zajęła się walką, a druga pokierowaniem wielbłąda do bezpiecznego miejsca. No dobra, ale co będą jeść? Odpowiedź jest prosta, ponieważ ich przysmakiem są kaktusy.

Minecraft Live Mob Vote 2022

Nie jest tajemnicą, że miejsce miało głosowanie, a do wyboru był Tuff Golem, RascalSniffer. Wygrał ten ostatni, więc będzie dodany do gry. Procentowo Mob Vote 2022 wygląda następująco: Tuff Golem (17,2 proc.), Rascal (27,7 proc.), Sniffer (55,1 proc.).

Na koniec podrzucamy oficjalny stream, gdyby ktoś miał ochotę samodzielnie zapoznać się ze wszystkimi nowinkami.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)