Microsoft, Sony i Nintendo ze zmianami w sprawie loot boksów

Zgodni są też inni giganci.

Microsoft, Sony i Nintendo ze zmianami w sprawie loot boksów
Łukasz Jarkiewicz

Stowarzyszenie Entertainment Software Association (zrzeszające przemysł gier wideo) poinformowało, że wielka trójka naszej branży będzie wymagać od gier ujawnienia szans na wylosowanie przedmiotów z loot boksów.

Zmiany dotyczyłyby tylko nowych gier i aktualizacji starszych tytułów, które dodają skrzynki z łupami. To natomiast znaczy, że wydane do tej pory produkcje zachowają dotychczasowe zasady. Zmiany są zaplanowane na 2020 rok.

Obraz

Wśród pozostałych firm akceptujących nowe warunki znalazły się między innymi Activision Blizzard, Bandai Namco Entertainment, Bethesda, Bungie, EA, Take-Two Interactive czy Ubisoft. Warto zaznaczyć, że raczej kwestią czasu pozostają mniejsze, które będą chciały wydawać własne produkcje na konsole trzech gigantów - chociaż na tę chwilę wciąż „rozważają”.

Można śmiało stwierdzić, że do zmian przyłożyły się reakcje państw, na które miały wpływ absurdalne sytuacje związane z mikropłatnościami. Warto przybliżyć chociaż tę z grą Star Wars: Battlefront 2. Pamiętamy poczucie dumy i satysfakcji za sprawą zdobycia Vadera lub Luka Skywalkera. Chociaż wcale nieprzyjemniej było z orkami w Cieniu Wojny. Ciekawostką jest również fakt, że sprawie przyjrzał się kiedyś również polski rząd.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftsony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.