Microsoft ogłosił Xbox Game Pass Ultimate, nową formułę abonamentu

Strona głównaMicrosoft ogłosił Xbox Game Pass Ultimate, nową formułę abonamentu
17.04.2019 09:00
Microsoft ogłosił Xbox Game Pass Ultimate, nową formułę abonamentu
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Jeden, by wszystkie odnaleźć i w ciemności związać...

bELARYlN

Microsoft sypnął dziś porcją ciekawych nowinek. O nowym modelu konsoli mogliście przeczytać rano, tutaj natomiast parę słów na temat Xbox Game Pass Ultimate, nowej-starej usłudze od giganta z Redmond. Ktoś w firmie doszedł wreszcie do wniosku, że funkcjonujące obok siebie dwa różne abonamenty (Game Pass i Live Gold) mają częściowo tych samych odbiorców i nie ma lepszej metody na przyciągnięcie nowych jak mały rabacik.

Stąd wymyślono Game Pass Ultimate, usługę łączącą w sobie funkcjonalność dwóch pozostałych. Dla graczy istotne jest nie tylko scalenie obu usług, ale też fakt, że będzie można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. W pakiecie oba abonamenty kosztować będą w najmniej opłacalnym wariancie 15 dolarów za miesiąc, czyli o 5 dolarów mniej niż do tej pory. Informacje te podał na swoim blogu Larry Hryb z Microsoftu, jeden z dyrektorów sieci Xbox Live.

325378671697541084

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy będzie można skorzystać z nowej oferty, bo oczywiście Microsoft musi najpierw zorganizować testy. Firma już wczoraj zaczęła zapraszać kolejnych użytkowników korzystających z usługi Xbox Insider do testów. Mam nadzieję, że chodzi o im o pierdoły typu "czy system rozpoznaje nowych subskrybentów", a nie testy zadowolenia. Jak tu być smutnym, kiedy widzi się takie fajne promocje.

bELARYlP

Swoją drogą nim Game Pass Ultimate trafi wreszcie do sprzedaży, posiadaczom Xboksa polecam czasową promocję na podstawową wersję Game Passa. Przez najbliższe 26 dni, usługę można wykupić w oficjalnym sklepie na kwartał za promocyjne 4 złote. Parę osób w redakcji próbowało już to kupić i wygląda na to, że oferta przeznaczona jest nie tylko dla nowych nabywców. A wiedziałem, żeby nie brać Monster Huntera na peceta...

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
bELARYmL