Zmien skórke
Logo Polygamii

Xbox One bez napędu potwierdzony przez Microsoft

Dużo tańszy od normalnego modelu jednak nie będzie...

Plotki na temat pozbawionego napędu modelu Xbox pojawiły się już stosunkowo dawno, długo czekaliśmy jednak na potwierdzenie tej informacji przez Microsoft. Po kolejnych przeciekach dotyczących cen Microsoft zdecydował się wreszcie wypuścić wideo ujawniające Xboksa One S All-Digital Edition.  Pod względem bebechów i designu będzie to niemalże kopia modelu S – główna różnica to bazowanie wyłącznie na cyfrowych grach.

Na te dostaniemy domyślnie 1 TB miejsca na wbudowanym dysku twardym. Na tę chwilę wygląda na to, że będzie to jedyny dostępny wariant. Nowa konsola trafi do sprzedaży już 7 maja. Zamówienia przedpremierowe mają natomiast ruszyć już w kwietniu. Oficjalnie konsola kosztować będzie 250 dolarów – polska cena nie jest jeszcze znana. Ta informacja może być jednak odbierana jako zawód. Wygląda na to, że rezygnacja z napędu nie przyczyni się mocno do większej opłacalności urządzenia – a przecież o to w wersji okrojonej powinno chodzić.

I to nawet pomimo faktu, że w zestawie dostaniemy najprawdopodobniej trzy produkcje. W formie bonusowego kodu do konsoli mają być dołączane Minecraft, Forza Horizon 3 oraz Sea of Thieves. Trzeba też jednak pamiętać, że Microsoft chwalił się tym, że będzie to idealna konsola do Game Passa. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale wiadomo już, że na nabywców konsoli czeka specjalna oferta związana z usługą.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
3 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bregowicz
Użytkownik

Cała idea stojąca za tą wersją Xboxa wymagałaby dłuższego wpisu (nawet coś mi się tam krystalizuje), ale ograniczmy się do dwóch elementów. Cena w porównaniu do zwykłej wersji jest marketingową porażką – w końcu tracimy nie tylko pudełkowe gry, ale także odtwarzanie filmów. Tak, wiem, sam włożyłem płytkę może rok temu, nie mam żadnego BR-a oprócz Władcy Pierścieni, wszędzie króluje streaming, ale jeśli cena nie przeważa, to każdemu bym doradził by brał zwykłą wersję S. Pomijając już niewykorzystaną możliwość zmniejszenia wagi, rozmiarów, lepszego wykorzystania bazowego plastiku zachodzę w głowę jak można pochwalić dobór gier do zestawu. Konsola ma być jednym… Czytaj więcej »

JanMarian
Użytkownik

Naprawdę trudno się nie zgodzić. Nie wróżę temu sprzętowi dużego sukcesu, naprawdę dziwne decyzje co do designu, polityki cenowej i załączonych gier… Bardzo dziwne.
Cóż, mam jednak nadzieję że się mylimy i będzie to hit (albo przynajmniej trafna inwestycja MS) – bo choć sam wolę w ten generacji PS, to konkurencja na rynku konsol może tylko nam, graczom, zrobić dobrze.

sicksteaphoar
Użytkownik

W cenie MSRP nie ma to zbytnio sensu, ale gdyby cena spadła znacząco z chęcią bym taki sprzęt przytulił jako uzupełnienie pozostałych konsol.

JanMarian
Użytkownik

A pewnie. Gdyby to kosztowało 1/2 albo 1/3 ceny normalnej konsoli, to byłoby warto. MS by sobie odbijał na marżach w sklepie cyfrowym czy abonamencie. Może by to miało ręce i nogi.
Ale w sytuacji tak wysokiej ceny… też się na usta cisnie pytanie “po co”

3mortis
Użytkownik

Taka konsola nie ma sensu… ale my nie wiemy kiedy branza zrezygnuje z wymieniania sie plytami, odsprzedazy itp

gracze pctowi tez plakali jak kazda gra musiala byc aktywowana na jakiejs platformie, a teraz malo kto ma naped w komputerze

jak za rok wydawcy zmienia polityke na “kupujcie nasze gry a nie wymieniajcie sie za darmo” to kazdy kto doplacil za naped nie bedzie taki cwany jak teraz 😛

marloon87
Użytkownik

Ta S’ka leży od strony projektowej. Mogli obniżyć proces technologiczny i znaczaco zmniejszyc rozmiar, skoro nie ma już napędu.

soulsonist
Użytkownik

ale po co?

Popularne wpisy

Popularne Gry