Microsoft i nieludzkie warunki pracy w Chinach

Microsoft ma poważny problem wizerunkowy. Jeden z jego chińskich podwykonawców, KYE Systems Corp, w raporcie przygotowanym przez amerykańską organizację pozarządową National Labor Committee, został oskarżony o zatrudnianie nieletnich, wprowadzenie na terenie zakładów w mieście Dongguan 15-godzinnego dnia pracy, dyscypliny podobnej do wojskowej z kaucjami za pomyłki oraz o brudne kwatery dla robotników. W ten właśnie sposób mają powstawać myszki komputerowe, kamery internetowe oraz kontrolery do Xboksa. Microsoft nie zamierza jednak patrzeć na to z założonymi rękami.

Microsoft i nieludzkie warunki pracy w Chinach
marcindmjqtx

19.04.2010 | aktual.: 13.01.2016 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brian Tobey, odpowiedzialny za produkcję w dziale Entertainment and Devices, na firmowym blogu napisał:

Mamy ekipę niezależnych audytorów, którzy są już w drodze do zakładów i przeprowadzą na miejscu kompletne dochodzenie. Jeśli okaże się, że fabryka nie spełnia naszych standardów to podejmiemy stosowne środki. Tobey podkreśla także, że fabrykę KYE co roku odwiedzają niezależni audytorzy, a co kwartał Microsoft ocenia zakład. Od dwóch lat wymagana jest także dokumentacja i weryfikacja wieku pracowników i nie wykryto w tym czasie żadnego przypadku pracy dzieci. Nadgodziny miały zaś zostać znacząco zredukowane a wynagrodzenie pracowników zgodne jest ze standardami wyznaczonymi przez Electronic Industry Citizenship Coalition w Dongguan.

[via Reuters]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360microsoft
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.