Microsoft celebruje Miesiąc Dumy LGBT. Tell Me Why za darmo

Microsoft celebruje Miesiąc Dumy LGBT. Tell Me Why za darmo01.06.2021 16:29
Tell Me Why
Tell Me Why

Twórcy "Life is Strange" oraz Microsoft wspólnie świętują Pride Month. Przez cały czerwiec można bowiem za darmo pobierać grę "Tell Me Why".

"Twórcy "Life is Strange" znów wbijają kij w mrowisko, po raz kolejny udowadniając, że nie ma dla nich tematów zbyt trudnych. I chociaż przy odrobinie złej woli "Tell My Why" łatwo sprowadzić do transpłciowości głównego bohatera, gra ma do zaoferowania znacznie więcej" – tak pisałem po przejściu pierwszego z trzech odcinków dzieła Dontnod.

"Tell Me Why" jako całość cierpi niestety na problemy znane z poprzednich gier studia, ale cały czas jest to kawał wciągającej historii i udane wprowadzenie pierwszej transpłciowej postaci do gier wysokobudżetowych. Z jednej strony cieszy fakt, że nasze ulubione medium nie boi się poruszać tematów aktualnych i ważnych, szkoda tylko, że robi to tak rzadko. Ale od czegoś zacząć trzeba.

Trzy odcinki "Tell Me Why" można pobierać bezpłatnie od dziś do końca miesiąca. Gra jest dostępna w Microsoft Store, a więc uruchomią ją zarówno właściciele konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S, jak i pecetów.

Ale nie tylko Microsoft świętuje Miesiąca Dumy LGBT. Jak co roku, charakterystyczne, czerwone logo CD Projekt Red przybrało tęczowe barwy w tle, GOG natomiast wspólnie z magazynem Replika przygotował zestawienie gier zawierające w mniejszym bądź większym stopniu postacie i wątki LGBTQI+.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie