Microsoft celebruje Miesiąc Dumy LGBT. Tell Me Why za darmo

Microsoft celebruje Miesiąc Dumy LGBT. Tell Me Why za darmo

Tell Me Why
Tell Me Why
01.06.2021 16:29

Twórcy "Life is Strange" oraz Microsoft wspólnie świętują Pride Month. Przez cały czerwiec można bowiem za darmo pobierać grę "Tell Me Why".

"Twórcy "Life is Strange" znów wbijają kij w mrowisko, po raz kolejny udowadniając, że nie ma dla nich tematów zbyt trudnych. I chociaż przy odrobinie złej woli "Tell My Why" łatwo sprowadzić do transpłciowości głównego bohatera, gra ma do zaoferowania znacznie więcej" – tak pisałem po przejściu pierwszego z trzech odcinków dzieła Dontnod.

"Tell Me Why" jako całość cierpi niestety na problemy znane z poprzednich gier studia, ale cały czas jest to kawał wciągającej historii i udane wprowadzenie pierwszej transpłciowej postaci do gier wysokobudżetowych. Z jednej strony cieszy fakt, że nasze ulubione medium nie boi się poruszać tematów aktualnych i ważnych, szkoda tylko, że robi to tak rzadko. Ale od czegoś zacząć trzeba.

Trzy odcinki "Tell Me Why" można pobierać bezpłatnie od dziś do końca miesiąca. Gra jest dostępna w Microsoft Store, a więc uruchomią ją zarówno właściciele konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S, jak i pecetów.

Ale nie tylko Microsoft świętuje Miesiąca Dumy LGBT. Jak co roku, charakterystyczne, czerwone logo CD Projekt Red przybrało tęczowe barwy w tle, GOG natomiast wspólnie z magazynem Replika przygotował zestawienie gier zawierające w mniejszym bądź większym stopniu postacie i wątki LGBTQI+.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie