Michel Ancel o Beyond Good & Evil 2 i swoich inspiracjach

Michel Ancel o Beyond Good & Evil 2 i swoich inspiracjach

Michel Ancel o Beyond Good & Evil 2 i swoich inspiracjach
marcindmjqtx
04.04.2009 10:48, aktualizacja: 08.01.2016 13:46

Beyond Good & Evil to jedna z tych gier, która wzbudza same pozytywne wspomnienia. Przynajmniej we mnie. To też niestety troszkę niedoceniony przez graczy tytuł, który nie odniósł oszałamiającego sukcesu komercyjnego. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że marka nie została pogrzebana, a Ubisoft Montpellier pracuje nad drugą odsłoną przygód Jade. O Beyond Good & Evil 2 niewiele wciąż wiadomo. W zeszłym roku, podczas imprezy Ubidays, zaprezentowany został tylko krótki teaser, ale tak naprawdę niewiele on mówił o samej grze. Nieco więcej do powiedzenia na temat Beyond Good & Evil 2 miał ostatnio ojciec serii, Michel Ancel.

W wywiadzie dla Pro-gamers.fr można dowiedzieć się, że dwójka będzie dalej czymś głębszym niż tylko projektem komercyjnym. Ancel zdradza też swoje inspiracji przy tworzeniu sequelu - twórczość Miyazakiego, wydarzenia polityczne, a nawet medialne, np. szum związany z dramatem z 11 września. Jako przykład świetnej gry, Ancel podaje Zeldę - jednak według niego uniwersum serii jest za bardzo oddalone od naszych czasów.

W Beyond Good & Evil 2 powrócą oczywiście postacie znane z jedynki. Klimat gry będzie bardzo podobny do poprzednika, zmieni się nieco forma. Tak naprawdę to dopiero teraz twórcy będą mogli wykorzystać potencjał drzemiący w konsolach tej generacji i przedstawić w pełnej formie swoje pomysły. Za czasów PS2, z racji ograniczeń technologicznych platformy  wiele z nich musiało po prostu powędrować do kosza (jak mówi Angel, stało się tak też dlatego, bo Sony trochę za dużo naobiecywało z Emotion Engine).

Dlatego też w dwójce świat będzie jeszcze bardziej rozbudowany, gracz ma naprawdę poczuć się wolny w swoich działaniach. Pojawi się jeszcze więcej zagadek do rozwiązania. Intensywność doznań ma być o wiele większa. Twórcy mają naprawdę dużo pomysłów, ale potrzebują czasu, aby móc je zrealizować. Stąd też Ancel zupełnie nie jest w stanie podać daty wydania sequela. Jak stwierdził, gdyby firma chciała, to gra dawno już pojawiłby się na rynku. Ale prawdopodobnie nie byłaby niczym wyjątkowym.

Aktualnie Beyond Good & Evil 2 jest w fazie przedprodukcji. Ubisoft Montpellie czekają zatem jeszcze długie miesiące, czy nawet lata pracy, zanim gra ujrzy światło dzienne. Platformy docelowe nie są jeszcze do końca znane. Na pewno w zakładanej formie, Beyond Good & Evil 2 nie pojawi się na Wii. Ale Ancel nie wyklucza też nieco innej gry przeznaczonej na konsolę Nintendo. Ubisoft nie zamierza też już popełnić tego samego błędu i tym razem sequel będzie miał odpowiednią kampanię reklamową. Bardzo wierzę w ten projekt i trzymam kciuki za jego sukces komercyjny.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)