Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projektu, ma nową firmę. Będzie wydawała gry indie

Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projektu, ma nową firmę. Będzie wydawała gry indie

Michał Kiciński
Michał Kiciński
Źródło zdjęć: © YouTube
Barnaba Siegel
01.06.2021 15:46

Mogło się wydawać, że Michał Kiciński na dobre odszedł z rynku gier, ale życie jest pełne niespodzianek. Współzałożyciel CD Projektu, który stworzyła światowej klasy Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077, wraca do gry wraz z firmą Retrovibe. Ale już bez planów na AAA.

Wydawnictwo Retrovibe, prowadzone przez Krzysztofa Paplińskiego i Michała Affelskiego, powstaje w miejsce Gaming Company. Niewielka firma wydała dwa znaczące tytuły. "Project Warlock", znakomicie przyjęty retro shooter stworzony w całości przez 17-letniego Jakuba Cisło, oraz "Warsaw", słabiej ocenianą, ale istotną i ambitną w założeniach turową strategię o powstaniu warszawskim.

A jaka będzie rola Michała Kicińskiego? Ten wpisany jest w KRS firmy jako wspólnik, ale nie członek zarządu. O powodach powrotu do gamedevu mówi sam:

Jako nastolatek wychowałem się na grach retro i nadal bardzo je lubię. Znamy się z Michałem i Krzyśkiem od lat i podoba mi się ich podejście do pracy. Razem zamierzamy zająć się mniejszymi projektami, które tworzone są z miłości do gier i prawdziwej pasji. Zdecydowanie podzielam takie podejście. Jeżeli ktoś szuka wsparcia we wprowadzeniu swojej gry na rynek to zapraszam do współpracy z Retrovibe. Będzie ona prowadzona w atmosferze otwartości i fair play.

Michał Kiciński

Jest doświadczenie, jest nazwisko z ekstraklasy polskiego gamedevu. I są gry. Już teraz Retrovibe zapowiada, że w latach 2021-22 wyda aż 5 gier. Nadchodzi pixelartowe "Janosik 2", "Shardpunk: Verminfall" i "B.I.O.T.A.", platformowy "The Looter" oraz... "Project Warlock II".

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

- Pracujemy z zapalonymi deweloperami, którzy mogą zrealizować swoje marzenia bez ingerencji w ich wizję twórczą. Od właśnie zapowiedzianego "Project Warlock II" po oczekującego na datę premiery "The Looter" - chcemy stworzyć portfolio o zbliżonej stylistyce - zarówno graficznej, jak i gameplayowej. A to dopiero początek - mówi Krzysztof Papliński, współzałożyciel Retrovibe.

"Wydawnictwo na start zaprasza także do cyklu "Live Dev", cykl dziennych streamów z twórcami gier. "Przez najbliższy rok deweloperzy różnych tytułów będą nie tylko pokazywać swoje gry i zespoły, ale również zademonstrują zakulisowy wysiłek, który wiąże się z niezależną produkcją gier". Retrovibe liczy, że dzięki temu stworzy solidną społeczność fanów retro, zainteresowaną zarówno graniem, jak i tworzeniem gier w tej estetyce.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)