Mass Effect z ważną poprawką. Po 14 latach BioWare w końcu posłuchał fanów

Mass Effect z ważną poprawką. Po 14 latach BioWare w końcu posłuchał fanów04.06.2021 13:55
Mass Effect: Edycja Legendarna
Mass Effect: Edycja Legendarna
Źródło zdjęć: © WP

Wszystko wskazuje na to, że po nadchodzącym w czerwcu patchu "Mass Effect: Edycja Legendarna" pozwoli nam zagrać z angielskim dubbingiem i polskimi napisami. Bez modów. W końcu BioWare posłuchał fanów.

Przypominamy, że pierwsza i druga część serii ukazała się z polskim dubbingiem, którego nie dało się wyłączyć. Osoby, które chciały usłyszeć oryginalną obsadę, musiały przestawić język gry, co oznaczało również brak polskich napisów czy interfejsu. Na PC dało się to obejść po dłuższej grzebaninie w plikach gry, ale gracze konsolowi nie mieli już tej możliwości.

"Mass Effect: Edycja Legendarna" mógł tą "niedogodność" naprawić na starcie, jednak tak się nie stało. Zresztą był to jeden z moich głównych zarzutów, kiedy zaczynałam swoją przygodę z odświeżoną trylogią.

Nie oceniając nawet jakości polskiego dubbingu, immersję psuła wymiana dużej części polskiej obsady w "ME2" - w tym zmiana głosów głównego bohatera (zarówno w męskiej jak i damskiej wersji). W trzeciej części dubbingu w ogóle nie mamy, co dodatkowo może niektórym osobom psuć odbiór całości serii.

Brak, jakby się mogło zdawać podstawowej, możliwości zmiany dźwięku irytował dużą część graczy. I to nie tylko z Polski, ponieważ problem z przełączaniem dubbingu i napisów występował w każdej wersji językowej, która doczekała się lokalnego dubbingu.

Wygląda na to, że w końcu fani dostaną upragnioną poprawkę. 14 lat po premierze pierwszej części gry i ponad miesiąc po premierze "Edycji Legendarnej", EA poinformowało, że w planach jest aktualizacja, która umożliwi wybór ścieżki dźwiękowej w grze, bez konieczności przełączania napisów.

- Miło mi Was poinformować, że na początku czerwca planujemy wypuścić patch dla gry, który będzie zawierać różne aktualizacje, w tym możliwość wyboru przez graczy angielskiego lektora, niezależnie od kraju, z którego pochodzą - napisał pracownik EA o pseudonimie Cekiel. Podobne informacje pojawiły się również na forach dot. innych wersji językowej gry, np. rosyjskiej.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)