Mało kto zagra w następną grę developera That Dragon, Cancer

Ale już jest. Untethered się zwie i wygląda całkiem... zabawnie.

Mało kto zagra w następną grę developera That Dragon, Cancer
Adam Piechota

Pamiętacie That Dragon, Cancer? Jeżeli z produkcją Ryana Greena zetknęliście się bezpośrednio, nie wątpię, że mieliście potem bardzo trudny wieczór. Nie nazwalibyśmy tego "grą" w sensie dosłownym, dlatego zresztą Patrykowa recenzja obyła się bez terminu "recenzja" w tytule. "Nie jest możliwe grać w That Dragon, Cancer dla przyjemności. Gracz nie znajdzie tutaj żadnej rozrywki. To bardziej wyzwanie, zaproszenie do świata, w którym absolutnie nie jest miło, choć niewyobrażalny ból i rozpacz przeplatają się z bezgraniczną miłością, ciepłem i uparcie płonącą nadzieją" - napisał wtedy. Ja z tytułem zmierzyłem się kilka dni później, by w najsilniejszej moim zdaniem scenie "wyjścia ze szpitala" (tam, gdzie znajdujemy kartki z prawdziwymi historiami ludzi, którzy stracili kogoś wskutek raka) utonąć ponad godzinę. Nie wstydzę się uronić łzy przy grach. Tam łez już po prostu zabrakło.

No właśnie, trudno o That Dragon, Cancer pisać w sposób humorystyczny. A jeszcze trudniej pewnie było kontynuować pracę developerską po takim "początku". Nie było możliwości, by świat o Smoku zapomniał. Czego by Numinous Games nie zapowiedziało, skazane to jest na syndrom "tej następnej gry". Może dlatego dobrze, że tym razem wpakowali się w istną niszę? Untethered ukazało się (tak, już) bowiem wyłącznie na Google Daydream, tych goglach VR, gdzie wkłada się telefon, a w łapie dzierży dziwacznego pilota. Trochę rozczarowujące, przyznacie chyba?

Untethered VR Series - Official Launch Trailer

Troszkę. Untethered zapowiada się jednak całkiem intrygująco. To epizodyczna radio drama, w której - jak już się domyślacie - gracz musi mówić. Nie wystarczy interakcja z otoczeniem. W pierwszym odcinku wcielamy się w radiowego didżeja, więc bez czytania tekstu z kartki przed bohaterem nie rozpoczniemy naszej audycji. Następne epizody rozgrywać się mają w tym samym wycinku czasu, ale skupią na pozostałych bohaterach. W centrum wydarzeń będą jeszcze dziwne maile od tajemniczego nadawcy - zagadka, której nie rozwiążemy z jednej perspektywy. Zamiast szczerości i metafizyki, Untethered postawi na humor - to coś, czego jak na razie nikt od Numinous Games nikt nie oczekiwał.

Na pewno mamy tylu posiadaczy Daydreama wśród czytelników, że bez linku do sklepu się nie obejdzie. Untethered kosztuje niecałe 26 zł. Cytując jednak opis produktu - do lepszego doświadczenia wymagana jest poprawna i wyraźna wymowa języka angielskiego. To może być problem w Polsce.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.