Łowcy byli naprawdę wygłodniali. Capcom chwali się rekordem Monster Hunter World

Łowcy byli naprawdę wygłodniali. Capcom chwali się rekordem Monster Hunter World

Łowcy byli naprawdę wygłodniali. Capcom chwali się rekordem Monster Hunter World
Maciej Kowalik
29.01.2018 12:27

Jak myślicie - ile sztuk poszło do sklepów i w cyfrowej dystrybucji - milion, dwa? Cóż...

Byłoby pewnie jeszcze więcej, gdyby nie opóźnienie premiery gry na PC. Ale Capcom i tak nie ma powodów do narzekania. Przeskok serii na Xboksa One i PS4 okazał się sprzedażowym strzałem w dziesiątkę.

No, w piątkę - 5 milionów. Tyle sztuk gry Capcom wysłał do sklepów i sprzedał w cyfrowej dystrybucji. Przypomnę tylko, że premiera miała miejsce ledwie w piątek. To oczywiście rekord w historii serii. Teraz pozostaje chyba jedynie odliczać do momentu, w którym jej globalna sprzedaż przekroczy 50 milionów. Obecnie wynosi o 5 milionów mniej.

Monster Hunter: World - Launch Trailer

Najlepsze, że nie jest to raczej jeden z przypadków, w których za świetną sprzedaż odpowiada przede wszystkim dział marketingu. Choć tutaj Capcom też dał radę i raczej nie było szansy, by ktoś przespał zeszłotygodniową premierę. Ale gra zbiera też kapitalne recenzje. A dzięki temu, że wyszła na PS4 i Xboksa One trafia do masy nowych graczy. Wiem, bo sam nim jestem. I z miejsca powstają inicjatywy, w których weterani pomagają nowicjuszom ginąć trochę rzadziej.

Choć rozumiem, że pewnie śpiewałbym inaczej, gdybym miał w domu tylko sprzęty Nintendo. Nic nie sugeruje, by gra miała wylądować na Switchu.

A teraz wybaczcie. W weekend nie było czasu, więc najwyższa pora wybrać wreszcie oręż... Niby zawsze mogę podpytać Adama, który pracuje u nas nad recenzją, a do Monster Huntera przekonywał tu.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)