Lista gier startowych dla Nintendo Switch

Lista gier startowych dla Nintendo Switch

Lista gier startowych dla Nintendo Switch
Adam Piechota
25.01.2017 10:57, aktualizacja: 01.03.2017 17:58

Czyli w co zagracie, gdy chwilowo Wam się przeje nowa Zelda.

Jedną z licznych kontrowersji towarzyszących nadchodzącej premierze Nintendo Switch jest - obok cen - kontrowersja kluczowa. Mianowicie zestaw gier startowych. To zaplecze tytułów, jakie dostaną najbardziej ciekawscy lub wierni fani, którzy konsolkę przyniosą do domu już 3 marca.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Nintendo Switch Presentation 2017 Trailer

Zaryzykowałeś, jesteś z systemem od "dnia zero". Jeżeli wierzyć doniesieniom zza oceanów, takich osób będzie kilka milionów. I co ograsz przez pierwszy miesiąc? W przypadku Switcha odpowiedź jest dosyć jasna - przez pierwszy miesiąc zachłyśniesz się Breath of the Wild. Ale jeżeli zaplanowałeś na ten okres urlop, to Zelda pęknie szybciej. Albo nie lubisz Zeld, takim heretykiem jesteś. I co wtedy? Jaki będziesz miał wybór? Niech ten wpis posłuży wszelkim niezdecydowanym. Oto aktualna lista potwierdzonych tytułów startowych dla nowego dziecka Wielkiego N.

Miejcie na uwadze, że wydawanie słabszej od konkurencji konsoli mniej więcej za półmetkiem życia pozostałych sprzętów wiąże się z pewnymi kompromisami. Znaczy portami i remasterami, jakich na Switchu na pewno nie zabraknie. Dlatego przy każdym tytule umieszczam w nawiasie krótką informację o korzeniach danej gry. Przyda się.

Super Bomberman R - Official Nintendo Switch Trailer

Produkcje z pogrubionymi przypisami w nawiasach to rzeczy premierowe - te, które świat pozna dopiero 3 marca wraz z narodzinami Switcha. Na ogólnie ujętą wiosnę potwierdzono także świeże Arms, Mario Kart 8 Deluxe i zbierające mnóstwo pochwał Snipperclips, Cut It Out Together, lecz zabraknie ich na samym początku. Pamiętajcie, że przez najbliższy miesiąc możemy jeszcze o jakiejś produkcji usłyszeć. Wtedy zaktualizujemy powyższą listę.

I co? No i Breath of the Wild, wiadomo. 1-2-Switch sprawdzę pewnie z polyobowiązku, ale tak naprawdę poza Linkiem ekscytuje mnie tutaj wyłącznie... Bomberman. Ale ja dawno nie grałem w jakąś udaną odsłonę Bombermana.

Adam Piechota

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)