Pożegnano legendarne centrum gier Sega. Ulice byłe pełne fanów

Sega Ikebukuro Gigo istniało 28 lat. Było to jedno z najdłużej działających centrów gier. Charakterystyczne logo Sega było widać z oddali. Zanim jednak drzwi zamknęły się na zawsze, w okolicy zebrały się tysiące fanów, którzy skandowali różne hasła i ze smutkiem żegnali legendarną miejscówkę.

Centrum Sega Ikebukuro Gigo istniało 28 lat.
Centrum Sega Ikebukuro Gigo istniało 28 lat.
Źródło zdjęć: © YouTube
Marcin Watemborski

Sega to firma, która na swoim koncie ma mnóstwo arkadówek. W światach stworzonych przez Segę można było przepaść na długie godziny, a nawet dni. W końcu kto nie zna Sonica – niebieskiego jeża, który biegał szybciej niż Struś Pędziwiatr...?

Na ulicach Tokio, 20. września 2021 roku, zebrały się tłumy. Ludzie dziękowali firmie Sega za 28 lat dostarczania im rozrywki w tym miejscu, a z głośników leciała znana melodia Hotaru no Hikari do melodii Auld Lang Syne (ze zmienionym tekstem). To japońska tradycja przed zamknięciem sklepu.

Po zamknięciu bram, na drabinie przed sklepem pojawił się menedżer. W swoim przemówieniu tłumaczył, że powodem zamknięcia centrum rozrywki nie jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, ale nieuniknione okoliczności, którymi najprawdopodobniej są: zakończenie umowy długoterminowego najmu lokalu oraz planu renowacji budynku.

Centrum Sega Ikebukuro Gigo istniało od czerwca 1993 roku. Bardzo szybko stało się rozpoznawalnym elementem dzielnicy. Na początku nazywało się po prostu Ikebukuro Gigo, lecz w 2013 roku zmieniło barwy z żółtych na czerwone, charakterystyczne dla komunikacji firmy Sega. To tam całe pokolenia przychodziły, by poddawać się wirtualnej rozrywce.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsegatokio

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.