Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na długim gameplayu. Premiera coraz bliżej

Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na rozgrywce
Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na rozgrywce
Źródło zdjęć: © YouTube

29.03.2023 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zbliża się wielkimi krokami. Wreszcie otrzymaliśmy solidny, bo dziesięciominutowy materiał prezentujący rozgrywkę. Znane i sprawdzone mechaniki ścierają się z nowymi rozwiązaniami.

Nintendo przygotowuje graczy na premierę Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, czyli długo oczekiwanej kontynuacji. Produkcja zadebiutuje lada moment, a tymczasem możemy rozkoszować się nowym materiałem z rozgrywki. I to nie byle jakim.

Ponad 10 minut z Legend of Zelda: Tears of the Kingdom wraz z komentarzem twórcy – oto recepta na samonakręcającą się spirale hype'u. Nowa Zelda naturalnie opiera się na wypracowanych wcześniej mechanikach, ale nie zabraknie również nowości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowości w Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

  • Na nagraniu zaprezentowano umiejętność "Recall", która pozwoliła odtworzyć ruch obiektu; np. użycie tej zdolności sprawi, że głaz, który z jakichś przyczyn spadł, powróci na swoje miejsce, a my możemy się niejako podczepić, co skróci wspinaczkę na górę (w tym konkretnym przypadku).
  • "Fuse" dotyczy wytwarzania broni. Ta umiejętność pozwoli na szybkie wytworzenie prowizorycznego oręża z tego, co znajdziemy po drodze.
  • "Ultrahand" możemy na potrzeby tekstu nazwać "złotą rączką" i w zasadzie nie jest to kłamstwo, ponieważ dzięki "Ultrahand" stworzymy szybko i sprawnie nowy środek transportu i jest w tym pewna swoboda, która nie krępuje naszej kreatywności.

Premiera Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Nowości jest więcej, więc zachęcamy fanów tego uniwersum do poświęcenia kilku minut na powyższe nagranie. Na koniec przypomnijmy, że Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zadebiutuje 12 maja 2023 r. na konsolach Nintendo Switch.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)