Layers of Fear 2 - na tym statku straszy

Layers of Fear 2 - na tym statku straszy
Joanna Pamięta - Borkowska

21.01.2019 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyli co wiadomo na temat nowej gry Bloober Team?

Oficjalna zapowiedź drugiej odsłony horroru Layers of Fear miała miejsce podczas targów PAX South. Ale już od paru miesięcy krążyły po sieci informacje o niejakim Project Méliès. Po tym, jak tajemnicza gra w klimacie retro okazała się Layers of Fear 2 w filmowym kostiumie, wszystko stało się jasne. Cytując za Adamem jednego z twórców: "Uczucie niepewności spotęgują inspiracje z klasycznej kinematografii, od eksperymentalnych projektów Georgesa Mélièsa, po twisty Alfreda Hitchcocka”. Narratorem został Tony Todd, znany z filmu „Candyman”.

Layers of Fear 2 - Inspiration - Dev Diary 1

Podczas Pax South pokazany został szerszej publiczności zwiastun kontynuacji. Akcja gry toczyć się będzie na statku przypominającym Titanica, na którym poza zwykłymi pasażerami znajdą się też inne.. byty. Głównym bohaterem został aktor walczący z traumą i przygotowujący się do roli życia. Sztuka gry aktorskiej będzie jednym z głównych tematów gry. Ile jest aktora w postaci, w którą się wciela, czy łatwo jest porzucić rolę i jak daleko można się posunąć w przejmowaniu cudzego życia?

Niestety, Bloober Team nie zająknął się na temat daty premiery ani platform, na których przyjdzie nam zmierzyć się ze swoimi strachami. Ale za to pokazał się nowy zwiastun, w którym ponownie usłyszymy Tony'ego Todda.

Layers of Fear 2 – Time Waits for No One

Przy okazji - inna gra twórców z Bloober Team trafi niedługo na Switcha. Mowa o Observerze, zaś na konsolkę Nintendo wyjdzie już 7 lutego tego roku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)