Ksenobiologia w oceanie pełnym kosmicznych niesamowitości

Strona głównaKsenobiologia w oceanie pełnym kosmicznych niesamowitości
05.02.2020 13:00
Ksenobiologia w oceanie pełnym kosmicznych niesamowitości
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

In Other Waters stawia na eksploracje, prowadzenie badań i budowanie relacji z pewną zagubioną badaczką.

Asystenci AI pełnią w grach dość istotne role – chyba wszyscy pamiętamy EDI z trylogii Mass Effect i to, jak ważną postacią stała się z czasem, ewoluując z pokładowego komputera w pełnoprawnego towarzysza. W filmach czy książkach również mamy często z nimi do czynienia – HAL 9000 z Odysei Kosmicznej czy Matka z “Ósmego pasażera Nostromo”. Zawsze były to jednak postacie (twory?) poboczne, które uzupełniały tylko daną historię.

In Other Waters - Coming Spring 2020 to PC, Mac, and Nintendo Switch!

Odmienne podejście do zabawy proponuje studio Jump Over the Age (chyba naprawdę skończyły się już nazwy i już za chwilę zaczniemy używać numerów seryjnych), które wiosną tego roku zadebiutuje z In Other Waters. Będzie to gra eksploracyjna, w której prześledzimy losy Ellery Vas, ksenobiolożki, która wybrała się na obcą, pokrytą gigantycznym oceanem planetę w celu odnalezienia jej partnerki, która została uznana za zaginioną. Jak się łatwo domyślić, nie wszystko poszło tak, jak zaplanowała to sobie na początku, a jej uwagę przyciągnęły istoty zamieszkujące ten bezmiar wód. W opuszczonej bazie odnajduje specjalny kombinezon do nurkowania, wspomagany przez sztuczną inteligencję. To będzie właśnie nasze zadanie – wspieranie i towarzyszenie Ellery w jej misji.

325324041491986396

Za wydanie gry odpowiada Fellow Traveler, australijski wydawca gier narracyjnych, o którym wspominałem przy okazji LudoNarraConu, czyli autorskiego konwentu online dla deweloperów i graczy interesujących się grami narracyjnymi. Stworzeniem gry zajmuje się jeden człowiek – Gareth Damian Marti, który wcześniej pracował w mediach growych (Kotaku, US Gamer czy Eurogamer), a od jakiegoś czasu zajmuje się designem i tworzeniem scenariuszy.

325324041492117468

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)