Krótki njusik o piratach i statusie Denuvo

Krótki njusik o piratach i statusie Denuvo
Freszu

10.08.2016 23:28, aktual.: 05.10.2016 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wszyscy wiedzą, a może i nie wiedzą, grupa hakerska Voksi kilka dni temu obeszła Denuvo Anti-Tamper przy pomocy luk w platformie Steam. Dzieło życia Gabe'a Newella traktowało pirackie kopie m.in Rise of the Tomb Raider oraz Just Cause 3 jako legalny kontent (oczywiście po kilku trikach autorstwa Voksi, które podobno zwykły śmiertelnik potrafił wykonać). Denuvo Software Solutions GmbH szybko zareagowało niwelując nowy sposób na ich zabezpieczenie. Co prawda 600 tyś. osób, które skorzystało z okazji nadal może "cieszyć" się nowym tytułem na ich dyskach, ale producent wyżej wymienionej technologii zapewnia, że do czasu.

Do czasu także kolejne wersje Denuvo pozostawały niepokonane. Włoska grupa CONSPIR4CY (CPY),która jako pierwsza na świecie okiełznała pierwsze wersje tego programu przy premierze Batman Arkham Knight, 3 dni po działalności Voksi wypuściła cracka do najnowszej części przygód panny Croft. Zaznaczam, że nie jest to tzw. bypass (z ang. obejście) tylko crack, trwałe złamanie zabezpieczenia. Na takie działania piratów obrońcy tego odłamu rozrywki elektronicznej nie mają już wpływu. Kolejny ma być nowy DOOM.

Przypomnienie: Denuvo Anti Tamper wzięło szturmem rynek wysokobudżetowych tytułów, jednak nie tylko. Playdead Studios, indyczy developer Inside również zainwestował w ten system. Chińska grupa 3DM, która zajmowała się łamaniem zabezpieczeń antypirackich złożyła broń, by zanalizować jak brak ich udziału w gronie wilków morskich skutkuje na sprzedaż tytułów, nad którymi opiekę sprawuje Denuvo. Od września ubiegłego roku do bieżącej sytuacji żadnej grupie hakerskiej nie udało się uszkodzić Denuvo (ostatnimi tytułami były Mad Max i MGS 5 Phantom Pain).

Edit: Inside i Doom złamane przez CPY.

Edit 2: Mirrors Edge Catalyst także złamane i także przez CONSPIR4CY

Źródła:

http://www.dsogaming.com

https://www.reddit.com/r/CrackStatus

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)