Koszt produkcji Wii spadł o 45%, Nintendo nadal ma nas gdzieś

Koszt produkcji Wii spadł o 45%, Nintendo nadal ma nas gdzieś

Koszt produkcji Wii spadł o 45%, Nintendo nadal ma nas gdzieś
marcindmjqtx
07.04.2009 11:27, aktualizacja: 15.01.2016 14:19

Jak donosi Financial Times koszt produkcji Wii spadł od 2006 roku o 45%. Co ciekawe, o ile Microsoft i Sony cały czas obniżają ceny swoich konsol, o tyle Nintendo nie tyle, że tego nie robi, a wręcz w Europie chce je podnieść. Zabawne, nie? Czyżby w nowej siedzibie miały być wyłącznie złote klamki?

W każdym razie autor tekstu - Koya Tabata - sugeruje, że być może doczekamy się tańszego Wii przeznaczonego na rozwijające się rynki. Szczerze mówiąc jakoś w to nie wierzę. Patrzę sobie na taką Polskę, która potencjalnie jest całkiem sporym rynkiem i widzę, jak traktuje nas Nintendo.

Na przykład sytuacja z dzisiaj - dostaliśmy przepiękną informację prasową o DSiWare i nowych tytułach na tej platformie. Całość po polsku. Szkoda tylko, że usługa nie działa oficjalnie w naszym kraju. Fajnie, nie? Zadaliśmy pytanie Nintendo czy DSiWare działa w Polsce. Sądzicie, że odpiszą?

Pełna informacja prasowa w rozwinięciu wpisu, zachowaliśmy pisownię oryginału.

Pierwsze tytuły Nintendo DSiWare już dostępne Nintendo podało pierwsze tytuły, które będą do-stępne w kanale DSi Shop. 3-go kwietnia na europejskie półki sklepowe trafiła nowa, przenośna konsola Nintendo DSi, a wraz z nią dostępne do pobrania pierwsze tytuły z oferty kanału DSi Shop: Paper Plane, PYORO, WarioWare: Snapped!, Art Style: AQUITE, Art Style: CODE i aplikacja Nintendo DSi Browser. Należą one do serii DSi Ware, która zawiera stale powiększający się asortyment zabawnych gier i aplikacji na Nintendo DSi:

  • Nintendo DSi Browser: do bezpłatnego pobra-nia,umożliwiający użytkownikom swobodne korzy-stanie z internetu.
  • Paper Plane: prosta, ale fascynująca gra ak-cji, w której należy pilotować papierowy samo-lot przez coraz bardziej skomplikowane labiryn-ty.
  • PYORO: wesoły ptak PYORO próbuje schwytać spadające z górnej krawędzi ekranu owoce. Te, których nie uda mu się przechwycić powodują powstawanie dziur w ziemi ograniczających pole działania PHYRO. Jeśli natomiast owoc trafi w ptaka, oznacza to automatycznie: Game over!
  • WarioWare: Snapped!: tytuł ten obejmuje kilka minigier wspieranych funkcją detektora ruchu obu aparatów fotograficznych DSi. Przy pomocy zręcznych ruchów rąk i głowy gracze muszą w przeciągu określonego czasu rozwiązać przed ek-ranem konsoli szereg wesołych zadań.
  • Art Style: AQUITE: gra-puzle będąca równie oryginalnym wyzwaniem, optymalnie nadającym się do ciekawego spędzenia czasu podczas podróży. Gracz musi pomóc nurkowi dotrzeć do dna ocea-nu. Cel ten, na pierwszy rzut oka nieskompliko-wany, nie jest jednak wcale taki łatwy do osią-gnięcia.
  • Art Style: CODE: celem gry jest dobór i usta-wienie szeregu cyfr w taki sposób, aby ich suma zawsze wynosiła 10. Jeśli uda się taki szereg stworzyć znika on z ekranu. Ta prosta, ale po-rywająca gra dostępna jest w wielu wersjach. Konsolę DSi trzyma sę przy tym pionowo jak ot-wartą książkę.

Przy zakupie nowej gry - obojętnie czy na kon-solę Nintendo DSi, czy na Wii - kupujący otrzy-muje „gwiazdki Nintendo”, które może wymianić na Nintendo Points. Za te natomiast można nabyć gry DsiWare i aplikacje w DSi Shop´ie. Gracze mogą również nabyć Nintendo Points bezpośrednio w Nintendo DSi Shop´ie lub na karcie Nintendo Points Cards w tradycyjnych punktach sprzeda-ży.

* Każdy, kto zarejestruje swoją konsolę DSi w kanale Nintendo DSi Shop otrzyma bazpłatnie 1000 Nintendo Points, za które może pobrać nowe gry.**

Nowe aplikacje

Nintendo DSi jest trzecim modelem serii Ninten-do DS, która znalazła już na całym świecie po-nad 100 mln miłośników. Europejska wersja  konsoli dostępna jest w dwóch kolorach: matowym czarnym i matowym białym. Urządzenie to jest zdecydowanie lżejsze i bardziej płaskie od swoich poprzedników. Oferuje jednak - tak jak wcześniejsze modele - łatwe sterowanie za pomo-cą ekranu dotykowego, dzięki któremu obsługa konsoli jest prosta i intuicyjna, co doceniają fani Nintendo. Oba ekrany nowej konsoli są te-raz większe i jaśniejsze. Nintendo wyposażyło dodatkowo swoją najnowszą konsolę przenośną w liczne nowe funkcje, które na pewno usatysfa-kcjonują zarówno starych jak i nowych fanów gier wideo. Mogą oni bowiem przy pomocy apara-tów fotograficznych, w które wyposażona jest konsola robić i edytować zdjęcia oraz przesyłać je do znajomych i przyjaciół.Gracze mogą poza tym słuchać ulubionych utworów muzycznych oraz je edytować, i grać w ponad 1000 gier na Nin-tendo DS. Posiadacze konsoli Nintendo DSi mogą również pobrać nowe gry z Nintendo DSi Shop´u. Bezpośrednio na konsoli można także zapisać pliki z muzyką i zdjęcia, a dzięki ulepszonej funkcji internetu łatwiejszym stał się mobilny dostęp do świata online.

Pobierz gry bezpośrednio na konsolę

Kolejna premiera: konsola Nintendo DSi to pier-wszy produkt z tej grupy z zintegrowaną pamię-cią. Jej posiadacze mogą zatem zapisać na niej pliki muzyczne oraz zdjęcia, i zawsze mieć je ze sobą. Dodatkowo mogą także, korzystając z bezprzewodowego szerokopasmowego łącza interne-towego pobrać z Nintendo DSi Shop`u nowe gry i zapisać je na konsoli.

Robienie i edycja zdjęć

Konsole DSi wyposażona jest w dwa aparyty foto-graficzne: jeden wewnątrz i jeden na zewnętrznej obudowie urządzenia. Użytkownicy konsoli mogą zatem przy ich pomocy robić zdjęcia sobie lub osobom im towarzyszącym. Cechą szczególną obu aparatów jest to, iż wyposażone one są w 11 funkcji soczewek, które umożliwiają wiele efektów specjalnych: na przykład poprzez zniekształcanie zdjęć rysikiem powstają zabawne obrazki, które przesłać można fotografowanej  osobie. Salwy śmiechu wywołają również małe elementy takie jak wąsik Maria, którymi można przyozdobić twarze znajomych. Cyfrowa fotografia jeszcze nigdy nie była tak zabawną jak z Nintendo DSi! Oprogramowanie do aparatów fotograficznych pozwala również na stworzenie cyfrowego pamiętnika ze zdjęciami, w którym rodziny mogą uwiecznić swoje wspomnienia. Nintendo DSi jest zatem cyfrowym albumem na zdjęcia, który jest zawsze i wszędzie pod ręką. Poza tym aparaty fotograficzne znajdują zastosowanie w wielu grach, jako że wyposażone są w detektory ruchu. Sterowanie odbywa się przy pomocy ruchów rąk i głowy, co przenosi grę na przenośnej konsoli w absolutnie nowy wymiar.

Eksperymenty z dźwiękiem

I jeszcze na dobre zakończenie: użytkownicy Nintendo DSi mają również możliwość odsłuchania plików muzycznych w formacie AAC. Ale konsola Nintendo DSi nie jest jedynie zwyczajmym prze-nośnym urządzeniem odtwarzającym. Konsola ta stwarza bowiem graczom absolutnie nowe możliwo-ści eksperymentowania z ulubionymi melodiami i piosenkami. Mogą oni na przykład zmieniać wedle własnego uznania ton i prędkość odtwarzania lub edytować poszczególne utwory używając określo-nych efektów specjalnych.?

* Klienci mogą nabyć Nintendo DSi Points w Nintendo DSi Shop´ie płacąc kartą kredytową, lub kupując Nintendo Points Card w tradycyjnych punktach sprze-daży. Wszystkie punkty Nintendo jednej karty mogą być wykorzystane w całości tylko w kanale Nintendo DSi Shop lub tylko w Wii Shop. Gry i aplikacje Nin-tendo DSiWare dostępne są w czterech kategoriach cenowych: bezpłatne, 200, 500 i 800+ punktów. Nin-tendo Points Cards są już dostępne w punktach sprzedaży. ?

** Przez określony czas po wejściu na rynek konsoli Nintendo DSi, każdy jej nabywca, który po raz pier-wszy odwiedzi Nintendo DSi Shop, otrzyma automaty-cznie 1000 punktów Nintendo, za które będzie mógł pobrać gry i aplikacje z Nintendo DSi Shop´u. Tech-nicznym wymogiem jest jedynie dostęp do bezprzewo-dowego, szerokopasmowego łącza internetowego.

327258847453580164
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)