Koniec miesięcznika Pixel. "Powód jest do bólu prozaiczny"

Polski magazyn o grach wideo żegna się z czytelnikami. Miesięcznik Pixel kończy działalność, jednak nie wykluczono, że w przyszłości tytuł powróci.

Koniec magazynu "Pixel".
Koniec magazynu "Pixel".
Źródło zdjęć: © PIXEL.

05.12.2022 11:35

Media drukowane mają w ostatnim czasie wybitnie "pod górkę". Polski miesięcznik Pixel zmaga się od dłuższego czasu z problemami, które wynikają z ogólnej sytuacji na świecie. Najpierw covid, a teraz szalejąca inflacja – popyt maleje, a wydatki rosną.

Oświadczenie opublikowane przez Pixela nie pozostawia złudzeń. Magazyn kończy swoją działalność, a ostatni numer (84) trafi do czytelników 21 grudnia 2022 roku. Z czego wynika ta decyzja?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Zbyt wiele to kosztuje"

Powód jest "do bólu prozaiczny". Kłania się kwestia finansowa, a konkretniej – dramatycznie rosnące ceny druku, papieru i prądu. Wszystko wskazuje na to, że utrzymanie miesięcznika Pixel jest najzwyczajniej nierealne w tych okolicznościach.

Co dalej?

Wydawca Robert Łapiński poinformował również, że w kwestii PSX Extreme nic się nie zmienia – miesięcznik będzie nadal wydawany. W oświadczeniu poruszono także temat nadchodzących wydarzeń.

Będziemy też nadal organizować wydarzenia: dwa razy do roku Gamedev & Creative Careers Expo (edycje wiosenna i jesienna), Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven oraz Extreme Party, pewnie też pojawią się jakieś dodatkowe imprezy po drodze, gdzie również mam nadzieję na Wasze wsparcie i udział.

Oświadczenie Pixel

To nie jest definitywny koniec

Co istotne, możliwość powrotu czasopisma Pixel to kwestia otwarta, ale wymagałoby to pozyskania partnera, który wziąłby na swoje barki finansowanie projektu. Aktualnie nie można tego obiecać, ale jakaś szansa istnieje.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.