Koniec HaloWars.com

Koniec HaloWars.com
22.11.2010 12:28
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeśli od ponad roku wciąż aktywnie walczycie w sieciowych bitwach Halo Wars, na pewno sporo czasu spędziliście na stronie HaloWars.com. To centrum społeczności gry studia Ensemble oferuje nie tylko fora dyskusyjne, ale też gromadzi statystyki z rozgrywek. Niestety, już niedługo.

Na forum możemy znaleźć informację o tym, że 15 grudnia strona HaloWars.com zniknie z internetu, a członkowie społeczności powinni założyć sobie konta na Halo Waypoint - serwisie, który ma być centrum fanów wszystkich gier z uniwersum stworzonego przez Bungie. Robot Entertainment, które przejęło opiekę nad grą i społecznością po zamknięciu Ensemble oddaje swój bastion Microsoftowemu 343 Industries. Co to oznacza?

Zapewne problemy dla społeczności, która wytworzyła się wokół ten konsolowej strategii. Oczywiście sieciowe pojedynki wciąż będą możliwe, ale bez zbierania statystyk rywalizacja pomiędzy wyjadaczami (a obecnie mówimy już raczej tylko o takich graczach) straci na rumieńcach. Halo Waypoint nie zaoferuje społeczności wydzielonego forum, co również budzi niesmak (tak, to eufemizm) w komentarzach pod informacją o planowanych zmianach.

Wygląda na to, że Microsoft po prostu wyciągnął wtyczkę z maszyny utrzymującej Halo Wars przy życiu. Są wśród nas jacyś rozczarowani tą decyzją fani?

[via HaloWars]

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)