Konferencje gigantów na E3 2015 - co, gdzie, kiedy?

Konferencje gigantów na E3 2015 - co, gdzie, kiedy?
marcindmjqtx

11.06.2015 12:31, aktual.: 15.01.2016 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z Polygamią nie przegapicie żadnej ważnej informacji z Los Angeles. W poniedziałek zaczyna się najważniejsze dla graczy wydarzenie w branży.

Bethesda, poniedziałek 15 czerwca, 04:00

Gdzie oglądać: YouTube, Twitch Bethesdy, Twitch E3

Czego się spodziewać: na pewno pokazów Fallouta 4 i nowego Dooma. Całkiem prawdopodobna jest także prezentacja Battlecry oraz zapowiedź nowości (być może dużego rozszerzenia) w The Elder Scrolls Online. Liczymy ponadto na ujawnienie Dishonored 2 oraz - jak zawsze - niespodzianki. Tą byłaby na przykład wieść o kolejnej części The Elder Scrolls dla pojedynczego gracza.

Microsoft, poniedziałek 15 czerwca, 18:30

Czego się spodziewać: pokazy Forzy Motorsport 6 i Halo 5 to pewniaki. Tych dwóch marek na żadnej konferencji konferencji producenta Xboksa zabraknąć nie może. Spodziewamy się informacji o przyszłości Gears of War (zapowiedź odświeżonych odsłon serii to w zasadzie formalność), porządnego pokazu Rise of The Tomb Raider i Scalebound oraz pokazówki technologii Hololens. Microsoft zapowiada, że na E3 2015 szykuje najmocniejszą reprezentację w swojej historii. Nacisk ma zostać położony przede wszystkim na marki od zespołów koncernowi najbliższych. Może to oznaczać rzucenie więcej światła na Crackdown, więcej powrotów znanych marek (kolejna inkarnacja Phantom Dust?) oraz to, co lubimy najbardziej: zapowiedzi nowych produkcji. Nie spodziewać natomiast należy się obecności Quantum Break. Gra Remedy wybierze się dopiero na sierpniowy Gamescom.

Electronic Arts, poniedziałek 15 czerwca, 22:00

Gdzie oglądać: Twitch EA, Twitch E3, YouTube

Czego się spodziewać: nowy Need for Speed, Star Wars Battlefront, Mirror's Edge (Catalyst?), Mass Effect, FIFA, NHL, NBA Live oraz Madden z numerkami 16, UFC, niezapowiedziane jeszcze gry ze Star Wars w nazwie. EA ma w czym przebierać.

Ubisoft, wtorek 16 czerwca, 00:00

Gdzie oglądać: Twitch E3, Twitch Ubisoftu, YouTube

Czego się spodziewać: rzucającej ze sceny (nie zawsze zabawnymi) żartami Aishy Taylor, Assassin's Creed: Syndicate, Rainbow Six Siege i The Division. Tego na pewno. Ubisoft postara się ponadto podtrzymać zapoczątkowaną pokazem Watch Dogs i powtórzoną ujawnieniem The Division tradycję "wygrywania E3". Pomoże im w tym kontynuacja którejś z już znanych marek (Watch Dogs, The Crew, Splinter Cell?), czy wezwane zostaną świeże posiłki? Odpowiedź poznamy niebawem. Ubisoft pokaże prawdopodobnie także kolejną odsłonę serii Just Dance (no co, ludzie lubią tańczyć) oraz rozszerzenie do Far Cry 4. Liczymy, że równie odjechane, co rozwijający Far Cry 3 Blood Dragon. Niżej podpisany uroni ponadto łezkę radości na choćby najmniejszą wzmiankę o Beyond Good & Evil.

Sony, wtorek 16 czerwca, 03:00

Czego się spodziewać: PlayStation 4 z dyskiem 1TB, mocna obecność Nathana Drake'a (Uncharted 4 oraz zbiorcze wydanie starej trylogii), dalsze pogłębianie więzi z wydawcami z zewnątrz (czyli z Acitivision przy okazji Destiny, Ubisoftem - prawdopodobnie - przy Assassin's Creed: Syndicate i From Software przy - być może - rozszerzeniach do Bloodborne) oraz Project Morpheus. To krótka lista pewniaków. Oprócz nich na scenie może pojawić się absolutnie wszystko. Powrót Kratosa w nowej grze, szlak dla której przetrze odświeżony God of War 3? Czemu by nie. Okazja do przyjrzenia się nowym przygodom Ratcheta i Clanka? Brzmi rozsądnie. No Man's Sky kradnące jeszcze raz show? Jestem za. Powroty dawno (lub wcale nie tak dawno) niewidzianych marek lub zespołów, resuscytacja (lub wyłączenie respiratora) Vity i The Last Guardian oraz zupełne niespodzianki? Poprosimy.

Nintendo, wtorek 16 czerwca, 18:00

Czego się spodziewać: po Nintendo - o czym się nie raz przekonaliśmy - można spodziewać się wszystkiego. Nawet zapowiedzi nowej, skrywanej pod kodową nazwą NX konsoli. Choć logika podpowiada w tym przypadku, że tak ważne wieści przekazywane byłyby z większą pompą, niż w nagranym zawczasu "odcinku" Nintendo Direct. Liczymy na pokazy nowej Zeldy, zapowiedzi gier, dla których rzucimy się do sklepów po Wii U (Mario, gdzie jesteś?) oraz dowodów, że najmłodsza konsola Big N nie kładzie się przedwcześnie do grobu. No i oczywiście na więcej wygłupów sympatycznego Satoru Iwaty. Prezes Nintendo z przyczyn zdrowotnych się co prawda do Kalifornii nie wybiera, ale format pokazówki Nintendo powinien pozwolić mu na oczarowanie nas raz jeszcze.

Square Enix, wtorek 16 czerwca, 19:00

Czego się spodziewać: Jeszcze parę lat temu konferencja Square Enix przebiegałaby pod znakiem Final Fantasy, Final Fantasy i jeszcze raz Final Fantasy. Obecnie Square Enix to jednak prężny wydawca z portfolio rozpalającym graczy niezależnie od szerokości geograficznej. I choć Final Fantasy raczej na konferencji nie zabraknie ("piętnastki" ma jednak według zapewnień SE w LA nie być), to wśród potencjalnych gier do pokazania Kwadratowi mają na przykład: Rise of The Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided, Just Cause 3, Kingdom Hearts 3 czy - niezapowiedziane jeszcze, acz wielce prawdopodobne - Sleeping Dogs 2 i nowego Hitmana.

PC Gaming Show, środa 17 czerwca, 02:00

Czego się spodziewać: Największa niewiadoma tegorocznego E3. Komputery osobiste jeszcze nigdy na równi z konsolami na E3 postawione nie zostały. Wiemy, że imprezę poprowadzi Sean "[Day9]" Plott, a swoją obecność na scenie zapowiedzieli między innymi: Cliff Bleszinski, Blizzard, CCP Games, Cloud Imperium Games, Creative Assembly, Dean Hall, Devolver, Paradox Interactive oraz... Xbox.

Wielcy nieobecni E3 2015: Po raz pierwszy w historii targów zabraknie stoiska Segi, choć gry firmy prezentowane będą w halach Convention Center dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych wystawców. Niespodzianką nie jest z kolei nieobecność Valve, które: a) dawno żadnej gry nie zrobiło, b) nie potrzebuje E3 i gdy zechce "coś" zapowiedzieć, po prostu to zrobi.

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)