Konferencja PlayStation 5 przejdzie do historii

Konferencja PlayStation 5 przejdzie do historii
Barnaba Siegel

18.03.2020 20:42, aktual.: 18.03.2020 22:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[ZOBACZ MEMY]

"Dowiedz się więcej o naszej konsoli nowej generacji" - zachęca pogrubiony tytuł na oficjalnym blogu PlayStation. Pod spodem ciut techniczne, ale podtrzymujące napięcie informacje oraz link do wideokonferencji.

Nikt nie miał wątpliwości - to będzie mocna odpowiedź na newsa z obozu Xboxa. W poniedziałek Microsoft ujawnił pełną specyfikację, pokazał wizualizację konsoli w pełnej krasie i lekki tech-porn, czyli zbliżenia na podzespoły. Informacji było na tyle dużo, że pojawiło się pole na analizy.

I gdy kolejnego dnia z zaskoczenia Sony dało znać, że urządza konferencję poświęconą PS5, umysły graczy się rozpaliły. Oczywiście każdy sobie wyobrażał, że konferencja w formie tzw. "deep dive" pokaże albo wygląd konsoli, albo technologiczne demo, albo menu, albo jakąś grę.

Tymczasem co było? Jak komentuje pół internetu: nudny wykład pana profesora.

Konferencję można zobaczyć tu. Za duże oczekiwania? Na pewno. Tylko podsycił je język i sposób, w jaki Sony się komunikowało - wszystkimi możliwymi kanałami. Na Twitterze czytam, że zamysł był taki, aby konferencję skierować stricte do developerów. W takim razie gdzieś popełniono błąd, przy oznajmianiu o tymże wydarzeniu.

Z drugiej strony konferencje stricte sprzętowe też bywają ciekawe. Tymczasem nawet nasza bratnia ekipa z dobreprogramy.pl, dla której hardware to chleb powszedni, powiedziała wielkie "nope".

Strategia Sony wydaje się zrozumiała. Podczas gdy Microsoft regularnie podsyca atmosferę, twórcy PlayStation 5 czekają na odpowiednie momenty, by odpalić bombę. Przez ten przedwczesnym zapłon wizerunek Sony zostaje lekko poturbowany. Liczę na to, że szybko nadejdzie moment właściwej eksplozji. I że jej moc mnie nie zawiedzie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)