Komisja Europejska odroczyła decyzję w sprawie MS i Activision-Blizzard

Opinię na temat planowanego przez Microsoft przejęcia mamy poznać dopiero 22 maja.

Microsoft z pewnością chciałby Diablo 4 w Game Passie
Microsoft z pewnością chciałby Diablo 4 w Game Passie
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Początkowo Komisja Europejska miała wydać swoją ostateczną opinię na temat zakupu Activision-Blizzard przez Microsoft 25 kwietnia. Jak się jednak teraz dowiadujemy, trzeba będzie poczekać jeszcze niecały miesiąc dłużej.

Odroczenie terminu do 22 maja ma według Reutersa pozwolić Komisji Europejskiej na zapoznanie się z dodatkowymi opiniami ze strony konkurentów i klientów Microsoftu.

Spodziewane jest również, że producent Xboksa podpisze do tego czasu kolejne umowy, zapewniające dostępność jego gier na innych platformach. Przypomnijmy, że dotychczas zawiązał je m.in. z firmami nVidia czy Nintendo, a ostatnio z firmami streamingowymi Boosteroid i Ubitus.

Na umowę z Microsoftem ciągle nie chce się zdecydować Sony, mocno opierając się przejęciu. Przedstawiciele japońskiej uważają, że nawet gdyby Call of Duty ukazało się na PlayStation, to Microsoft mógłby świadomie sabotować wersję gry na tę platformę w celu skłonienia graczy do kupna Xboksa.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.